Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Derby Mazowsza dla Siódemki Legionovii

Data dodania: 15 listopada 2011

Przed meczem ze Spartą Warszawa było kilka znaków zapytania. Po pierwsze jak zagrają dziewczyny po trudnym wyjeździe do Radomia i w nietypowej porze, bo w niedzielę. Odpowiedź przyszła szybko, bo w niespełna godzinę i 10 minut. Siódemka wygrała 3:0 w setach do 13, 21 i 16.

Cofnij

Druga kwestia to jak zagrają rywalki, pobudzone niewątpliwie dobrym początkiem sezonu. No i tutaj odpowiedź na pytanie pierwsze wyczerpała odpowiedź na drugie. Zagrały tak jak umiały, ale to było za mało na nasze dziewczyny. Trzeci znak zapytania - jaka będzie frekwencja po pełnym weekendzie wydarzeń siatkarskich – mecze reprezentacji Polski z Czechami. Bilety kosztują, a i do tego dołożyć długi weekend... Ale na szczęście obawy były niepotrzebne! Wspaniale dopingowali Kibice!!! O samym meczu powiedzieć można tyle, że przebiegał cały czas pod dyktando Siódemek. Set pierwszy to bardzo szybka gra, skuteczny atak i blok oraz wiele podbitych piłek w obronie. Dobrze w tym secie zagrały wszystkie dziewczyny. Kilka kombinacji z udziałem środkowych i Marty Łukaszewskiej robiło wrażenie. Set drugi, bardziej wyrównany, to sporo wymian i dobra gra obu zespołów na siatce. W polu warszawianki podbiły sporo mocnych ataków. Nasze siatkarki rewanżowały się pewnym, szczelnym blokiem, pewną zagrywką oraz dużą skutecznością w odpowiednich momentach. Kibicom zabiło mocniej serce, kiedy Marta Siwka, podczas jednej z parad, złapała się za łokieć i chwilę klęczała z wyrazem bólu na twarzy. Okazało się,
na szczęście, że wszystko jest w porządku, a Kamil Kalka "zadziałał" i Marta wróciła do gry od razu dając popis swoich umiejętności. Set trzeci, podobny do pierwszego i znów świetna gra we wszystkich elementach. Słowem dobra, efektowna gra i wygrana do 16. W zespole gości podobać się mogła Wawrzyniak, libero Bulbak oraz legionowianka - Kinga Dybek. Wśród Siódemki wyróżnić należy... całą drużynę. Nasze dziewczyny zagrały pewnie i skutecznie. Trener Lalek oszczędzał Basię Bawoł (MVP w dwóch z ostatnich trzech meczów), Jolę Studzienną i Igę Chojnacką.
SIÓDEMKA LEGIONOVIA - SPARTA WARSZAWA 3:0 (13,21,16)
Siódemka: Bąk (k), Łukaszewska, Sołodkowicz, Plebanek, Jóźwicka, Skorupa i Siwka (l) oraz Łunkiewicz i Lizińczyk.
Sparta: Bryczkowska, E. Polak, Toborek, Wawrzyniak, Głaz, Sikorska i Bulbak (l) oraz Ściborska, K. Polak, Dybek.