Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

XIV Grand Prix Legionowa w pływaniu

Data dodania: 10 stycznia 2012

W ostatni weekend, 8 stycznia, odbyły się XIV Grand Prix Legionowa w pływaniu. W zawodach wzięło udział 309 zawodniczek i zawodników z 30 klubów z całej Polski.

Cofnij

UKS Delfin Legionowo reprezentowało 46 zawodniczek i zawodników, którzy zdobyli w sumie 3 złote, 4 srebrne i 2 brązowe medale.

Spośród zawodników Delfina najlepiej spisał się Dawid Szulich, który zdobył 2 złote medale na 100m st. klasycznym - 1:01.57 i 100m st. zmiennym – 0:59,82.Dawid zajął również I miejsce w klasyfikacji punktowej na najlepszego zawodnika XIV Grand Prix Legionowa.

Dwa medale: złoty na 100m st. klasycznym - 1:22.22 i srebrny na 100m st. zmiennym - 1:15.76 zdobyła Joanna Żbikowska. Dobrze zaprezentowały się: Zuzanna Sawicka, która zdobyła brązowy medal na 100m st. dowolnym -1:09.20 i srebro na 100m st. motylkowym -1:17.98 oraz Magdalena Ratajczyk, która wywalczyła srebro na 100m st. klasycznym – 1:39.10.

Rekord życiowy ustanowił Michał Perl, który zdobył srebrny medal - 100m st. klasycznym – 1:10.91. Dobrze popłynął również brat Dawida Igor Szulich, który zdobył srebrny medal na 100m st. klasycznym -1:18.16, a także Aleks Strzeszewski, który z nowym rekordem życiowym zdobył brązowy medal na 100m st. dowolnym 1:02,79 i brąz na 100m stylem zmiennym -1:11,48.

Organizacyjnie zawody zostały przeprowadzone bardzo sprawnie, na co zwrócił uwagę doświadczony sędzia międzynarodowy pan Eugeniusz Waraksa.
W czasie ceremonii otwarcia zawodów był obecny Prezes Polskiego Związku Pływackiego pan Krzysztof Usielski, który podziękował za profesjonalne przygotowanie tak dużej imprezy m.in. organizatorowi, a także vice dyrektor ZSO nr 2 w Legionowie pani Anecie Miętek, która w imieniu gospodarza obiektu serdecznie przywitała wszystkich uczestników zawodów .

Sportowa rywalizacja dzieci i młodzieży trwała 6 godzin. Dzięki sponsorom, którym m.in. był Powiat Legionowski, pucharami, medalami i dyplomami nagrodzono ponad 200 zawodniczek i zawodników.