Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Futbol na stolikach

Data dodania: 26 marca 2012

I Wielki Otwarty Turniej FUTBOLU STOŁOWEGO o puchar Prezydenta Miasta Legionowo odbył się w minioną niedzielę w Arenie Legionowo. Impreza ściągnęła do hali całe rodziny – od najmłodszych do tych sporo starszych. W turnieju do rywalizacji stanęło 75 drużyn w trzech kategoriach: open (33 zespoły), do lat 16 (16 zespołów) oraz rodzinnej (26 zespołów).

Cofnij

Na uwagę zasługuje pomysłowość mieszkańców nie tylko w technice gry, lecz także w wymyślaniu nazw dla swoich zespołów. Przy stołach zmierzyły się „Szalone Jogurty”, „Emocje jak na grzybach”, „Wiadro”, „Zakręcone”, „Pojaw bernardyna”, „Ogórki Zdzisława”, „Szalone Kokosy” a nawet „Elokwętni Kawalerzy” (pisownia oryginalna) czy też „Kaszpirowski Team”.

- Kreatywność naszych mieszkańców nie zna granic – powiedział po turnieju prezydent Roman Smogorzewski – Myślę, że w przyszłym roku będziemy musieli pomyśleć o dodatkowej kategorii – na najlepszą nazwę dla drużyny.

Po zakończeniu turnieju zostały ogłoszone wyniki, po czym wręczono medale, dyplomy, certyfikaty uczestnictwa oraz główne nagrody. Drużyny które zajęły pierwsze miejsce w swoich kategoriach otrzymały stoły do gry w piłkarzyki.

Klasyfikacja w poszczególnych kategoriach:

*Turniej zasadniczy:*

*Kategoria Rodzinna:*
I miejsce: Mati 2 ( Paweł Kulesza, Mateusz Kulesza)
II miejsce: Jeziorski ( Mateusz Jeziorski, Artur Jeziorski)
III miejsce: FC CHOT: (Piotr Szymański, Andrzej Szymański)

*Kategoria od lat 16:*
I miejsce: OGÓRKI ZDZISŁAWA ( Bartłomiej Grzywaczyk, Mateusz Krzywicki)
II miejsce: P&P ( Paweł Kruczek, Przemek Kwiecień)
III miejsce: Łojewski Paweł, Boguski Jakub

*Kategoria do lat 16:*
I miejsce: A&P  ( Adrian Stefański, Paweł Buczyński)
II miejsce: Tori (Eryk Ostrowski, Mariusz Kasznicki)
III miejsce:LS Team ( Jan Pietraszkiewicz,  Łukasz Szymutko)

*Turniej pocieszenia:*

I miejsce: Kipisz (Bogumiła Piszek, Maciej Piszek)
II miejsce: Remiki (Robert Myszewski, Marta Myszewska)

I miejsce: FC Legionowo (Roman Kulma, Radosław Frydrych)
II miejsce: Piraci (Katarzyna Glanowskia, Mateusz Ostrowski)

I miejsce: Szalone Jogurty (Karol Kołodziejski, Adam Szczerbal)
II miejsce: Fc Barcelona (Mateusz Oponecki, Piotr Łęczycki)

Pośród kibiców i uczestników turnieju wylosowano stół do piłkarzyków, który wygrał Rafał Kaska oraz 20 drobnych upominków w postaci szalika reprezentacji Polski bądź kubka UEFA EURO 2012.

Nagrodzonym oraz zwycięzcom serdecznie gratulujemy.