Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Judocy z Legionowa i Wieliszewa z medalami w Płocku

Data dodania: 11 czerwca 2012

W ubiegłą niedzielę 10 czerwca zawodnicy Legionowskiego Towarzystwa Sportowego i Sekcji Judo z Wieliszewa udanie walczyli na matach w Płocku. Na Otwartych Mistrzostwach Płocka w Judo podopieczni Trenerów Anny i Jacka Kuźmińskich wywalczyli sześć medali, po dwa z każdego z kruszców.

Cofnij

Złote medale zdobyli Klaudia Białas (Wieliszew) – kategoria wagowa do 55kg, która zwyciężyła w jednym pojedynku oraz Daniel Tomaszewski (Wieliszew) – kat. wag. do 27kg po zwycięstwie aż w 5 pojedynkach we wszystkich przed czasem przez Ippon (rzut na plecy albo przytrzymanie leżącego na plecach przeciwnika). Srebrne medale zawisły na szyjach Aleksandra Olszewskiego (Wieliszew) – kat. wag. do 33kg, który na 5 pojedynków przegrał tylko jeden finałowy oraz Antoniego Zalewskiego (LTS Legionowo) – kat. wag. do 57kg, który wywalczył drugie srebro w przeciągu dwóch dni. Antek w sobotę 9. 06. startował również na tatami w Żoliborz Judo Cup gdzie również uplasował się na drugiej pozycji zdobywając tym samym kolejne punkty w mazowieckim rankingu. Miejsca trzecie walczący w Orlen Arenie w Płocku zdobyli Jan Rzeczkowski (LTS) – kat. wag. do 33kg i Dawid Kuźmiński (LTS) – kat. wag. do 36kg, obaj wygrali dwa z czterech stoczonych pojedynków. Startował również reprezentant Wieliszewa Dawid Więckowski w kat. wag. do 55kg, ale nie zdołał przedrzeć się przez mocnych przeciwników. Mocno obsadzony zawodnikami z całej Polski turniej pozwolił sprawdzić swoje umiejętności młodym judokom i potwierdził przyrost formy sportowej ciężko wypracowanej na treningach. Kolejny sprawdzian dla zawodników powiatu legionowskiego już za dwa tygodnie na hali sportowej w Wieliszewie. Głodnych sportowych wrażeń kibiców zapraszamy.