Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Puchar Starosty Powiatu Legionowskiego dla KPR Legionowo.

Data dodania: 5 września 2012

KPR Legionowo wygrał Turniej o Puchar Starosty Powiatu Legionowskiego. Gospodarze w decydującym meczu pokonali Nielbę Wągrowiec.
W sobotę KPR Legionowo pokonało KSSPR Końskie 34 - 25 (15-15). Wynik nie odzwierciedla postawy gości, którzy mimo okrojonego składu postawili twarde warunki gry. Szczególnie w pierwszej KSSPR połowie pokazali że reprezentują bardzo wysoki poziom. Zagrali bardzo dobre zawody i zostawili dużo zdrowia na boisku. Niestety zabrakło im sił aby zagrać równo do końca zawodów.

Cofnij

Zespół KPR Legionowo wykorzystał szeroki skład i w drugiej połowie dominował na boisku. Dobre zawody zagrali bramkarze Tomasz Rybicki i Adam Kardyka, który brylował w bramce podczas rzutów karnych przeciwnika.
Zarówno KPR Legionowo jak i Nielba Wągrowiec zremisowały z Wybrzeżem Gdańsk i pokonały KSSPR Końskie, wyznaczone na kolejny dzień starcie bezpośrednie stało się więc finałem całego turnieju. Podopieczni Jarosława Cieślikowskiego i Marcina Smolarczyka mecz z Nielbą rozpoczęli słabo i goście w pewnym momencie prowadzili już 4:0. Dopiero  po sześciu minutach strzelecką niemoc  przełamał Tomasz Pomiankiewicz.
Nielba grała szybko i skutecznie, chętnie w konstruowaniu akcji ofensywnych wykorzystując skrzydłowych. W pierwszej połowie skutecznością błysnął Dariusz Widziński, a przez cały mecz wysoką dyspozycją imponował Łukasz Gierak. KPR bardzo długo ścigało rywali.
Po kwadransie gry czerwoną kartkę otrzymał obrotowy gospodarzy Piotr Gromek, a już chwilę później wykluczenia posypały się z obu stron. KPR w pewnym momencie grał nawet w przewadze pięciu na trzech, a rozbita Nielba kompletnie straciła właściwy rytm. Miejscowi rzucili się w pogoń i jeszcze przed przerwą zdołali rywali prześcignąć, schodząc do szatni z jedną bramką przewagi.
Drugą część gry dobrze zaczęli zawodnicy z Wągrowca, po kilkunastu minutach oddali jednak inicjatywę przeciwnikom, którzy rozpoczęli konsekwentne budowanie przewagi. Gdy na siedem minut przed końcem świetnie dysponowany Mateusz Wiak dał KPR-owi prowadzenie różnicą czterech trafień było już wiadomo, że puchar zostanie w Legionowie. Duży udział w wygranej mieli także skuteczny Mateusz Zasikowski i świetnie spisujący się między słupkami Tomasz Rybicki.
KPR Legionowo - Nielba Wągrowiec 30:28 (16:15).