Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Zwycięstwo Desperatek Legionowo w finale Orlik Volleymania !!!

Data dodania: 8 października 2012

W pierwszym dniu finału ogólnopolskiego Orlik Volleymania poznaliśmy zwycięzców w młodszej kategorii wiekowej. Wśród dziewczyn najlepsze okazały się Desperatki Legionowo, w kategorii chłopców pierwsze miejsce przypadło ekipie UKS Siata Łódź.

Cofnij

Pierwszy dzień turnieju Orlik Volleymania przebiegał pod dyktando pogody. Zawodników i zawodniczki przywitało piękne słońce, które utrzymywało się nad Placem Mancowym w Sopocie przez kilka godzin. Potem nad boiskami przelotnie zaczął padać deszcz, który zamienił się w ulewę. Całe szczęście, że na pięknie przygotowanych ośmiu boiskach udało się rozegrać wszystkie mecze fazy grupowej zarówno dziewcząt jak i chłopców. Warunki pogodowe pogarszały się jednak z minuty na minutę. Decyzją organizatorów oraz trenerów turniej przeniósł się na pobliską halę Sopockiego Klubu Tenisowego. W hali została rozegrana decydująca faza turnieju.

Ćwierćfinały i półfinały były bardzo zacięte i przyniosły wiele emocji. Bardzo zacięte spotkanie rozegrały w ćwierćfinale Desperatki Legionowo oraz Libero 1 Starogard Gdański. Mecz zakończył się tie – breakiem, w którym walka toczyła się punkt za punkt. W decydującej fazie seta więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki z Legionowa i wygrały 16:14. Desperatki w półfinale odniosły łatwe zwycięstwo z PG 1 Kluczbork i czekały na rywala w finale.

Ekipą która uzupełniła skład finału okazała się drużyna Gimnazjum Sejny. Była to duża niespodzianka, ponieważ zawodniczki z Sejn ograły faworyzowany MKS MOS Słupca. W finale drużyna z Legionowa wygrała pierwszego seta i kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku. Drugi set również wygrały Desperatki i to one cieszyły się ze zwycięstwa w wielkim finale.

Należy podkreślić, że drużyna z Legionowa powtórzyła wynik z zeszłego roku, co pokazuje dobrą pracę z młodzieżą w tym mieście. Trzecie miejsce przypadło drużynie MKS MOS Słupca.