Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Międzynarodowa Arena

Data dodania: 9 października 2012

Po siatkarkach i piłkarzach ręcznych, w minioną niedzielę (7.10) na parkiecie legionowskiej Areny wystąpiły grające w piłkę ręczną panie. Polska pokonała w Białoruś 29:19 (17:13) w meczu grupy 3. preeliminacji mistrzostw świata 2013 piłkarek ręcznych.

Cofnij

W pierwszym kwadransie spotkania, do stanu 6:6, gra była wyrównana, wtedy do głosu doszły Polki, które w ciągu dwóch minut zdobyły cztery kolejne bramki. Do przerwy biało-czerwonym udawało się utrzymać czterobramkowe prowadzenie.

W drugiej połowie przez ponad trzy minuty żadna ze stron nie mogła zaliczyć trafienia. Dopiero udana kontra Kingi Byzdry rozwiązała worek z bramkami. Białorusinki pierwszego gola w tej części uzyskały dopiero w 38. min. z karnego. Przegrywały wtedy 14:20.
W 52. min. Polki wygrywały 26:19 i od tej pory długo czekano na kolejnego gola. Dopiero pięć minut później Kudłacz podwyższyła na 27:19 i już wiadomo było, że tego meczu nie można przegrać. W ostatnich sekundach wynik meczu ustaliła na 29:19 efektownym rzutem Byzdra.

Dziesięciobramkowe zwycięstwo mocno zbliżyło podopieczne trenera Kima Rasmussena do awansu do fazy play off.
Polki umocniły się na prowadzeniu w grupie, a do następnej rundy przejdzie tylko zwycięzca.

(PAP)

Polska: Izabela Czarna, Weronika Gawlik - Alina Wojtas 5, Kinga Grzyb 4, Karolina Kudłacz 8, Iwona Niedźwiedź, Katarzyna Koniuszaniec 3, Karolina Siódmiak 1, Małgorzata Stasiak 1, Patrycja Kulwińska, Kinga Byzdra 6, Monika Stachowska 1, Monika Migała.
Białoruś: Alesia Safonowa, Alena Abramowicz – Iryna Spas, Iryna Dronawa, Lilija Arciuchowicz, Natalia Wasileuska, Natalia Kocyna, Kaciaryna Dubaucowa 1, Kaciaryna Drazdowa, Alesia Kurchankowa 5, Hanna Suchamirawa 2, Hanna Sciapanawa 5, Karyna Jeżykawa 6.
Sędziowały: Katalin Pech i Maria Vagvolgyi (obie Węgry). Kary: Polska – 4, Białoruś - 6 min.