Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Jubileuszowe XV Grand Prix Legionowa w pływaniu

Data dodania: 18 stycznia 2013

Gościem specjalnym XV Grand Prix Legionowa w pływaniu, które odbyło się 13 stycznia br na pływalni ZSO nr 2, był Pierwszy Olimpijczyk Legionowskiego Klubu Sportowego  Dawid Szulich. W zawodach wzięło udział 286 zawodniczek i zawodników z 27 klubów z całej Polski.

Cofnij

Zaraz po otwarciu zawodów, Dawid Szulich wystartował w wyścigu pokazowym na dystansie 100m stylem klasycznym - konkurencji, dzięki której wystartował na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie . Przy oszałamiającym dopingu uczestników i kibiców,  Dawid pokazał kunszt pływania "żabką" i rozgrzał publiczność przed właściwą częścią imprezy.

Sportowa rywalizacja dzieci i młodzieży trwała prawie 5 godzin. Padło wiele wartościowych wyników sportowych i mnóstwo rekordów życiowych. Dzięki sponsorom pucharami, medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi można było nagrodzić ponad  150 zawodniczek i zawodników.

Dawid Szulich tak podsumował zawody "Niesamowite emocje, niesamowity dzień, niesamowite zawody, tak w skrócie opisałbym piętnaste Grand Prix Legionowa w pływaniu na "naszym" bardzo skromnym baseniku przy ZSO nr 2 w Legionowie. Ale nie obiekt był tu najważniejszy, tylko ludzie którzy stworzyli tak wspaniałą atmosferę. Jestem bardzo dumny, że byłem gospodarzem tej imprezy, a nawet chyba kimś więcej, szczególnie dla tych najmłodszych."

UKS Delfin Legionowo reprezentowało 50 zawodniczek i zawodników, którzy zdobyli w sumie 17 medali - 6 złotych, 7 srebrnych i 4 brązowe. Oto wyniki najlepszych legionowskich zawodników:
Joanna Żbikowska  (2 złote medale na  100m stylem klasycznym - 1:20,80 i 100m stylem zmiennym – 1:15,62).
Michał Perl - zdobył  złoty medal na  100m stylem klasycznym - 1:09,30. i srebrny  medal na 100m stylem zmiennym – 1:04,95, a w klasyfikacji punktowej  w kategorii 17 lat i starsi 2 miejsce.
Inga Kamińska zdobyła  złoty medal na  50m stylem klasycznym - 0:46,72. i srebrny  medal na 100m stylem zmiennym - 1:33,41.
Igor Szulich wywalczył złoty medal na  100m stylem klasycznym - 1:12,16  i  brązowy  na 100m stylem dowolnym  - 0:59,20.
Edyta Ostaszewska zdobyła 1 złoty medal na  50m stylem motylkowym – 0:34,5.
Aleks Strzeszewski  zdobył 2 srebrne medale na 100m stylem dowolnym - 0:57,58 i 50m stylem motylkowym.
Marta Chudorlińska zdobyła 2 srebrne medale na 50m stylem dowolnym 0:32,81 i 50m stylem klasycznym 0:40,10.
Krzysztof Żbikowski  zdobył  srebrny medal na 100m stylem klasycznym - 1:12,58. Zuzanna Kalisiak zdobyła  brązowy medal na 100m stylem grzbietowym - 1:25,72. Adrianna Gardias zdobyła brązowy medal na 50m stylem motylkowym -0:40,06.
Mateusz Chudorliński zdobył  brązowy medal na 100m stylem klasycznym 1:31.01.

Dekoracji medalistów dokonali  m.in.  zastępca prezydenta Piotr Zadrożny, Dawid Szulich , dyrektor MOSiR Grzegorz Gutkowski, sponsor i Członek Zarządu UKS „Delfin” Legionowo  Tomasz Kalisiak  oraz prezes UKS „Delfin” Legionowo Rafał Perl .Na  zakończenie zawodów zastępca prezydenta Piotr Zadrożny oficjalnie zamknął imprezę, a prezes UKS „Delfin” Legionowo Rafał Perl  zaprosił na kolejną za rok.

Zorganizowanie tak dużej imprezy sportowej na szkolnej pływalni to swoiste "mistrzostwo świata" i niewątpliwy sukces organizacyjny UKS Delfin Legionowo, a także współorganizatorów Z.S.O. nr 2 w Legionowie oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Legionowie.

Po zakończeniu imprezy Dawid Szulich, pierwszy raz jako VIP zawodów, rozdawał autografy i pozował do zdjęć z najmłodszymi uczestnikami zawodów .