Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Sukces za sukcesem

Data dodania: 6 maja 2014

Dawid Szulich to jeden z najbardziej rozpoznawalnych sportowców z Legionowa. Wielokrotny Mistrz Polski w stylu klasycznym, rekordzista Polski na dystansach 50 i 100 m stylem klasycznym, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Jednakże mimo tak wielu osiągnięć legionowski pływak nie zwalnia tempa. W rozegranych zawodach z cyklu Grand Prix Polski – Puchar Polski (03-04.05) dwukrotnie zwyciężył (50 m i 100 m stylem klasycznym), raz uplasował się na drugiej pozycji (200 m stylem klasycznym). Drugi z naszych zawodników – Michał Perl był odpowiednio – trzeci, czwarty oraz szósty.

Cofnij

Zawody odbyły się na opolskiej pływalni "Wodna Nuta". Wystartowało w nich ponad 300 zawodników z 51 klubów. Legionowo reprezentowali Dawid Szulich i Michał Perl z UKS „Delfin”.

Pierwszą konkurencją w jakiej startowali nasi zawodnicy było 50 m stylem klasycznym. Dawid Szulich wygrał ze znaczną przewagą uzyskując czas 28,47 sekundy. Trzeci na mecie zameldował się Michał Perl z czasem 29,69 sekundy.

W konkurencji na dystansie 100 m stylem klasycznym Dawid Szulich był bezkonkurencyjny uzyskując czas 1:02,82 , natomiast Michał Perl zajął czwarte miejsce z czasem 1:06,17.

W niedziele nasi żabkarze ścigali się na 200 m. Po wyrównanej walce Dawid Szulich uplasował się na drugiej pozycji, ulegając 0,2 sekundy Mistrzowi Polski na tym dystansie. Czas jaki uzyskał to 2:17,09. Na szóstej pozycji wyścig ukończył Michał Perl uzyskując czas 2:30,70.

W klasyfikacji generalnej OPEN, Dawid za swoje starty uzyskał 2422 punktów FINA i uplasował się tuż za najbardziej utytułowanym polskim pływakiem Pawłem Korzeniowskim. Michał zgromadził 2011 punktów FINA i w kategorii 17-18 lat zajął również drugie miejsce.