Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Złoty Karol Hołubowicz

Data dodania: 29 września 2014

Karol Hołubowicz (Legionowska Akademia Sportów Walki) został mistrzem Europy w taekwondo olimpijskim. Jest to największy sukces 18-letniego maturzysty.

Cofnij

Nastoletni zawodnik (kat. -74 kg) zdobył w Innsbrucku złoty medal młodzieżowych mistrzostw Europy w taekwondo olimpijskim. W drodze na podium pokonał  medalistów Mistrzostw Świata, Europy oraz Olimpijczyka z Londynu. Zwyciężył z Francuzem Ismaelem Bouzidem, wygrywając 17:5. W ćwierćfinale 9:4 wygrał z Serbem Damirem Fejziciem (ćwierćfinalista w Londynie). W półfinale pokonał Chorwata Marko Mutaka (zwycięstwo 9:3). Finałowy przeciwnik, Hiszpan Daniel Quesada Barrera, Młodzieżowy mistrz świata z 2012 roku, nie powstrzymał naszego zawodnika, który zakończył pojedynek 8:7. Legionowska Akademia Sportów Walki poszukuje sponsora, który pomoże zawodnikowi w zdobyciu kwalifikacji olimpijskiej na Igrzyska w Rio de Janeiro.