Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Historyczny sukces SK bank Legionovii! Grają o piąte miejsce!

Data dodania: 4 maja 2015

Po dramatycznym meczu w Bielsku zwycięstwo w „złotym secie” i historyczny awans do następnej rundy! O piąte miejsce w Orlen Lidze dziewczyny SK bank Legionovia Legionowo zagrają z MKS Dąbrowa Górnicza. Jednak bez względu na wynik, już osiągnęły najlepsze miejsce w historii klubu!

Cofnij

Przed rewanżowym meczem w Bielsku nastroje były ambiwalentne. Z jednej strony przegrana na własnym boisku nie rokowała najlepiej, przecież wiadomo, że na własnym terenie pomagają nawet ściany i kibice. Z drugiej – nasze dziewczyny poległy po naprawdę dobrej walce, więc nadzieja na zwycięstwo była więcej niż standardowa.

Walka była wyrównana, set za set: pierwszy nasze dziewczyny przegrały 19-25, ale w drugim wygrały do 14. Trzeci znowu oddały do 19, by w czwartym wytrzymać nerwową końcówkę i wynikiem 25-23 doprowadzić do tie-breaku. Tu już bielszczanki nie wytrzymały napięcia i przegrały 15-11 i przegrywając cały mecz 3-2! A więc „złoty set”! Tu Legionowianki niesione, adrenaliną i emocjami po zwycięstwie w tie-breaku nie dały szans gospodyniom, wyraźnie wygrywając 15-10.

A więc stało się – Legionovia walczy o piąte miejsce! Najmłodsza drużyna w Orlen Lidze pokonała bardziej doświadczone i wyżej notowane (5 miejsce po rundzie zasadniczej) Bielszczanki. I bez względu na wynik w dwumeczu z MKS Dąbrowa Górnicza (6 miejsce po rundzie zasadniczej) zajmą najwyższe miejsce w historii klubu. To ogromny sukces dziewczyn trenowanych przez Ettore Gudettiego, który przejął drużynę dopiero na początku tego roku, w połowie sezonu. To również potwierdzenie słuszności koncepcji stawiania na młode, utalentowane zawodniczki i budowania drużyny w perspektywie kilku sezonów. Efekty już widać.

Kibicujcie razem z nami w tym najważniejszym dla naszego miasta dniu. Zapraszamy!