Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

Logo BIP
Fizjoterapeuta Piotr Potentas, Dawid Szulich, trener Rafał Perl

Dawid Szulich dwukrotnym Mistrzem Polski

Data dodania: 2 czerwca 2015

Ponad 600 zawodników ze 125 klubów wystartowało na szczecińskiej pływalni Floating Arena (28-31.05) w Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów w pływaniu. Dawid Szulich z UKS Delfin wywalczył podwójny tytuł Mistrza Polski Seniorów.

Cofnij

Były to kolejne w tym roku, bardzo udane Mistrzostwa Polski w historii UKS Delfin. Dawid Szulich na dystansie 50 m stylem klasycznym wywalczył złoty medal w kategorii seniorów oraz tytuł Mistrza Polski, uzyskując czas 0:27.86. Tym wynikiem uzyskał kwalifikację na Uniwersjadę w Gwangju (Korea), nie udało mu się jednak zakwalifikować na Mistrzostwa Świata w Kazaniu (Rosja).

Na dystansie 100 m stylem klasycznym legionowski zawodnik zdobył złoty medal w kategorii seniorów z czasem 1:01.96 sek. Zwycięstwo na tym dystansie miało być kwalifikacją do sztafety reprezentacji Polski 4x100m stylem zmiennym na Mistrzostwa Świata w Kazaniu (Rosja), lecz decyzję w tej sprawie podejmie zarząd PZP.

W klasyfikacji medalowej Głównych Mistrzostw Polski Seniorów UKS "Delfin" Legionowo zajął wysokie, 8 miejsce.

Dawid Szulich tak podsumował swoje starty - Zawody udane lecz z niedosytem. Celem było zwycięstwo na dystansie 100 metrów i uzyskanie kwalifikacji na MŚ w Kazaniu. Udało mi się uzyskać kwalifikacje na Uniwersjadę, co było planem minimum. Czekam na decyzję zarządu Polskiego Związku Pływackiego odnośnie powołania na Mistrzostwa Świata. Analizując start na 100 zabrakło trochę wytrzymałości, na co na pewno miała też wpływ choroba i przyjmowanie antybiotyku na początku maja. Do Uniwersjady zostało 5 tygodni, natomiast do Mistrzostw Świata ponad dwa miesiące. Poniedziałek po zawodach jest dniem przerwy i odpoczynku, a od wtorku rozpoczynam dalsze treningi. Wszystko jednak z myślą o Igrzyskach Olimpijskich.

Na zdjęciu od lewej: na podium Mikołaj Machnik, Dawid Szulich, Krzysztof Tokarski, prezes PZP Andrzej Kowalski, trener Rafał Perl