zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Na zdjęciu mieszkańcy Os. Piaski podczas prezentacji o bezpieczeństwie na Os. Piaski

Jakie zmiany na Piaskach?

Data dodania: 31 marca 2016

Z inicjatywy radnego Pawła Głażewskiego w środę (31.03) o godz. 18 w Zespole Szkół odbyło się spotkanie informacyjne dla mieszkańców Osiedla Piaski. Współorganizatorem spotkania był Łukasz Konstantynowicz ze Stowarzyszenia Paczka Pomysłów. Poruszone tematy to m.in. rondo na skrzyżowaniu al. Sybiraków z ul. Piaskową, basen przy Zespole Szkół oraz inicjatywy lokalne.

Cofnij

Na spotkaniu pojawiło się ponad 20 mieszkańców Os. Piaski, Prezes KZB Legionowo Irena Bogucka oraz Dyrektor szkoły Agnieszka Jakubowska. Pierwszym z przedstawionych tematów były inicjatywy lokalne - jakie pomysły można zgłaszać i w jaki sposób uporać się z formalnościami. Ewa Sobierajska, Główny Specjalista ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, omówiła podstawy składania wniosków i funkcjonowania inicjatywy lokalnej oraz przedstawiła zrealizowane już inwestycje mieszkańców. Więcej informacji na ten temat znajduje się stronie Urzędu Miasta Legionowo.

Kolejnym z omawianych tematów było bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do szkoły. Wyjątkowo niebezpiecznym miejscem jest skrzyżowanie al. Sybiraków z ul. Piaskową, gdzie doszło już do 5 wypadków z udziałem dzieci – mówiła Dyrektor Zespołu Szkół. Właśnie to miejsce pragną zmienić Radny Paweł Głażewski wraz ze stowarzyszeniem Paczka Pomysłów, które reprezentował Łukasz Konstantynowicz, Członek Zarządu. Po dokonanych analizach i rozmowach z mieszkańcami doszli oni do wniosku, że usytuowanie w tym miejscu ronda zwiększyłoby bezpieczeństwo, jednocześnie upłynniając ruch pojazdów w tym miejscu. Pojawił się również pomysł stworzenia ruchu jednokierunkowego w al. Sybiraków. Jednak po krótkiej dyskusji, okazało się, że pomysł ten okazałby się niepraktyczny przede wszystkim dla samych mieszkańców osiedla.

Ostatnim z omawianych tematów była budowa basenu, który ma znaleźć się przy Zespole Szkół. Ma on pełnić funkcję nie tylko sportową i funkcjonalną podczas zajęć szkolnych, ma stać się również basenem rekreacyjnym, którego obecnie w Legionowie brakuje. Podczas krótkiej prezentacji omówione zostały kwestie związane z projektem budynku oraz usytuowaniem parkingów. Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski podkreślił, że będzie to basen wybudowany nie tylko dla uczniów i sportowców, ale przede wszystkim dla mieszkańców. Znajdzie się w nim niecka dla małych dzieci oraz sauna. Spełniając te wszystkie elementy budynek będzie jednocześnie energooszczędny, a jego powierzchnia w pełni wykorzystana.

 

 

Na zdjęciu mieszkańcy Os. Piaski podczas prezentacji o bezpieczeństwie na Os. PiaskiNa zdjęciu mieszkańcy Os. Piaski podczas prezentacji o bezpieczeństwie na Os. Piaski