zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Profilaktyczne działania skierowane do uczniów

Straż Miejska dla dzieci

Data dodania: 14 lipca 2016

Legionowska Straż Miejska od początku roku współpracowała ze szkołami w zakresie akcji „Jeżdżę w kasku i odblasku”. Celem tego projektu było edukowanie najmłodszych i zwiększenie bezpieczeństwa na legionowskich drogach.

Cofnij

Straż Miejska podczas pikników miejskich oraz zajęć lekcyjnych w szkołach prowadziła profilaktyczne działania skierowane do uczniów. Edukowała, ale także rozdawała kaski rowerowe i kamizelki. Dzieci otrzymały odblaski, które mogą nosić na ubraniach lub tornistrach. Projekt obejmował również lekcję pokazową w Komendzie Powiatowej Policji, gdzie w pomieszczeniach na parterze znajduje się siedziba Straży Miejskiej. Uczniowie legionowskich placówek oświatowych odwiedzili strażników. Podczas zwiedzania dowiedzieli się na czym polega ich praca, jak dyżurny kontaktuje się z patrolem, jakie obowiązki wykonuje strażnik i co należy do kompetencji Policji, a co do Straży Miejskiej. Odwiedzili też centrum monitoringu miejskiego, gdzie obserwowali działanie kamer w Legionowie i uczyli się jak się je obsługuje. Na zakończenie wycieczki dzieci otrzymywały kamizelki i elementy odblaskowe.

Dzieci oglądają centrum dowodzenia miejskiego monitoringuMłodzież ogląda monitory z obrazem z kamer monitoringu miejskiegoNa zdjęciu uczestnicy profilaktycznych działań skierowanych do uczniów