zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Odholowanie pojazdu. Samochód znajduje się na lawecie.

Zgłoś wrak

Data dodania: 9 sierpnia 2016

Już 89 wraków zniknęło z legionowskich parkingów. Stało się to dzięki akcji prowadzonej przez Straż Miejską, która w przypadku zgłoszonych zdezelowanych pojazdów prowadzi interwencje na terenie całego miasta.

Cofnij

Porzucone przez dotychczasowych właścicieli samochody to częsty widok na legionowskich osiedlach. Zdane na warunki atmosferyczne oraz poszukiwaczy złomu, dopiero po upływie dłuższego czasu zwracają uwagę przechodniów.

Dotychczas Straż Miejska rozpoczęła 89 procedur związanych z usuwaniem zdezelowanych pojazdów, jednak tylko w 3 przypadkach w tym roku konieczne było przewiezienie ich na specjalny parking. W pozostałych przypadkach strażnicy ustalili właścicieli samochodów, zwrócili się do nich z prośbą i pojazdy zostały zabrane. Zdarzały się również przypadki, gdy ustalenie właściciela auta było trudne lub wręcz niemożliwe. Nierzadko na przeszkodzie stało postępowanie spadkowe lub inne problemy prawne. Jeśli samochód nie posiadał tablic rejestracyjnych, był oklejany. Jeśli i taka informacja nie dotarła do posiadacza auta, według procedur Straż Miejska odholowała podrzucone wraki.

Aby „pozbyć się” wraku, który niepotrzebnie zajmuje miejsce parkingowe i stanowi zagrożenie dla mieszkańców należy zgłosić sytuację do Straży Miejskiej (tel. 22, 774-23-17; mail straz.miejska@um.legionowo.pl).

Odholowanie wraku. Na parkingu znajduje się kilka samochodów. W środku Samochód z napisem Pomoc Drogowa