zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Na zdjęciu dzieci podczas nocy bibliotek w Poczytalni

Absurdalna noc w Poczytalni

Data dodania: 13 października 2023

Za nami kolejna Noc Bibliotek. Bibliotekarze z Poczytalni mocno wzięli sobie do serca hasło tegorocznej edycji Absurd nie czytać.

Cofnij
Atrakcji było co niemiara – Poczytalnia zamieniła się w jeden wielki absurd, a wypożyczalnia książek przeniosła się do wanny i namiotu bookdrive. Nasze bibliotekarki musiały się trochę pogimnastykować, ale czego nie robi się dla zapewnienia czytelnikom rozrywki. Powstało sporo szalonych nagrań w gwiazdorskiej fotobudce 360 – uczestnicy „wyprodukowali” w niej mnóstwo baniek mydlanych, zaznali też trochę ruchu. Spektakl „Strugolaki” Krzysztofa Falkowskiego okazał się świetną rozrywką dla małych i dużych – Zdzierak, Świder, Otwornica i Gładzik mieli co robić. Gra terenowa z Szalonym Kapelusznikiem i jego psotami dostarczyła wielu emocji, tak samo jak wejście do biblioteki przez… dziurkę od klucza, wprost do krainy Alicji.
 
W tę wyjątkową noc mogliście samodzielnie wykonać taumatropy, króliki pop-up i bryły platońskie, a także wielki tangram. Ale to nie wszystko! Podczas projekcji filmów „Dom Gucci”, „Moja mama Gorylica” i „Pamiętniki Tatusia Muminka” popcorn sypał się we wszystkie strony. Dużym zainteresowaniem cieszył się też escaperoom w klimacie Wisławy Szymborskiej – dzięki Wam poetce udało się wyjechać do Zakopanego! Z pewnością spodobałyby się jej również kolaże, które tworzyliście przy okazji wizyty w naszym centrum absurdu. I pewnie urzekłaby ją również sztuka tworzenia chindogu, której tajniki odkryliśmy dzięki warsztatom z Edytą Ołdak.
 
Nie ukrywamy, że frekwencja podczas tego zwariowanego wydarzenia bardzo mile nas zaskoczyła – dziękujemy  i pamiętajcie, że zawsze czekamy na Was przy ladzie wypożyczalni.
 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025.
 
źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie