zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Zdjęcie polskiej drużyny 25. Carrrom EuroCup w Londynie w dniach 4-7 sierpnia.

Bartosz Sasiński z Legionowa - Mistrzem Europy w Carrom!

Data dodania: 12 września 2023

W sierpniu tego roku, na 25. Carrrom EuroCup w Londynie w dniach 4-7 sierpnia, Bartosz Sasiński, 23-letni mieszkaniec Legionowa,  zdobył tytuł Mistrza Europy w Carrom, dyscyplinie zwanej potocznie indyjskim bilardem. W finale rywalizował z sześciokrotnym Mistrzem Europy i wielokrotnym mistrzem Francji, Pierre'em Dubois.

Cofnij

W turnieju wzięło udział blisko 100 zawodników z 10 krajów europejskich tj. z Czech, Danii, Francji, Niemiec, Polski, Serbii, Słowenii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Włoch. Polskę na zawodach reprezentowało 8 graczy: 7 mężczyzn i 1 kobieta. Najważniejszym osiągnięciem tego turnieju było zdobicie przez Bartosza Sasińskiego Mistrzostwa po bardzo zaciętym meczu finałowym.

Carrom to gra precyzji, strategii i taktycznego myślenia, rozgrywana na specjalnej drewnianej planszy z czterema łuzami na rogach. To sport, który wymaga nie tylko umiejętności, ale także silnej psychiki. Zawodnik z Legionowa swoją przygodę z tą grą rozpoczął już w szkole podstawowej. Teraz, po latach solidnych treningów i determinacji, stał się Mistrzem Europy. To nie tylko jego sukces, ale także owoc wieloletniej pracy Polskiego Stowarzyszenia Carrom, które promuje tę niezwykłą grę w Polsce.

Osoby, chętne do zgłębienia informacji o tym sporcie zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.carrom.pl oraz profilu na Facebooku Carrom Polska, a panu Bartoszowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Mistrz Bartosz Sasiński z Legionowa w trakcie gry w carrom.