zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Jedna osoba stoi, kilkanaście osób siedzi

Barwny luty u seniorów

Data dodania: 20 marca 2024
Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z niektórych zajęć prowadzonych dla legionowskich seniorów i przez seniorów. Dołącz do nich!
Cofnij

W każdy czwartek w samo południe Legionowski Uniwersytet Trzeciego Wieku prowadzi dostępne dla wszystkich wykłady na różne tematy. 1 lutego odbyło się spotkanie pod tytułem „Od smartfona do drona” prowadzone przez Zbigniewa Oczkowicza i Piotra Żyłę fotoreporterów ze Stowarzyszenia Mediów Polskich. Wykład wzbudził duże zainteresowanie i na pewno spotkania będą kontynuowane. Warto przypomnieć, że dla osób chcących doskonalić swoje umiejętności w fotografii są prowadzone specjalne zajęcia na LUTW. Odbywają się one zwykle w środy o godzinie 12.00, ale często uczestnicy spotykają się w plenerze, więc wcześniej należy się skontaktować z prowadzącymi lub recepcją LUTW.

Cykliczne są również wykłady poświęcone historii jedzenia „Z całego świata na polski stół.” Marcowe spotkanie z panią Małgorzatą Buttittą będzie zatytułowane „W marcu jak w garncu. O smakach przedwiośnia, postach, głodzie i przebudzeniu świata.”

Niektóre wykłady dotyczą ważnych, ale bardziej przyziemnych spraw jak płacenie podatków, które 15 lutego prowadziły panie z Urzędu Skarbowego w Legionowie. Dla seniorów ważne są również sprawy zdrowotne, więc i one są poruszane na czwartkowych wykładach.

W tym miejscu warto przypomnieć, że przy LUTW działa koło Diabetyków (spotkania w pierwszą środę miesiąca) oraz klub Amazonek (pierwszy wtorek miesiąca). Z kolei przy tematach związanych z bezpieczeństwem seniorów LUTW współpracuje z Powiatową Komendą Policji. Dodatkowo, na LUTW od 1 marca można bezpłatnie otrzymać porady prawne. Będą można z nich skorzystać w piątki godzinach 8.00-10.00 po wcześniejszym zapisaniu się w recepcji LUTW.

W LUTW pamiętamy o różnych rocznicach. 8 marca w dniu święta kobiet LUTW zaprasza słuchaczki uniwersytetu i sympatyczki o godzinie 13.00 do swojej siedziby.

W tym roku będziemy obchodzić 20-lecie wstąpienia do Unii Europejskiej, dlatego już 21 marca zostanie przypomniana historia Unii i objaśniony jej obecny sposób działania. Wykładowcą będzie dr Rafał Floczyk.

Historią, ale bardziej osobistą zajmują się również uczestnicy Legionowskiego Klubu Historyków Rodzin działającego przy LUTW. W lutym odbył się wykład poświęcony badaniom DNA, a w marcu zaplanowano zajęcia o poszukiwaniu informacji o rodzinie w starych gazetach, książkach zgromadzonych w krajowych i zagranicznych bibliotekach cyfrowych.

Co miesiąc LUTW organizuje wycieczki do różnych ciekawych miejsc. W lutym odbyła się wycieczka do Centrum Nauki Kopernik. W związku z bardzo pozytywnym odbiorem styczniowej wycieczki na wystawę wirtualnych dzieł Van Gogha, w marcu odbędzie się wyjazd na wystawę Gustava Klimta. Jest to połączenie mistrzowskiej sztuki tego znanego artysty z najnowocześniejszą technologią, tworzące niezapomniane doświadczenie.

W poniedziałek 12 lutego odbył się ostatkowy bal karnawałowy. Tym razem słuchacze i sympatycy LUTW spotkali się na zabawie w Karczmie Gruba Kaśka.

Jedna osoba stoi, kilka osób siedziosoby tańcząkilkanaście osób siedzi