zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Kościół, w środku ksiądz i kilka starszych osób siedzących w ławach, jedna osoba odbiera coś od księdza

Bezpieczny senior

Data dodania: 26 września 2022

W parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej 23 września odbyło się spotkanie seniorów z ks. proboszczem Tomaszem Chciałowskim, który przedstawił nowy projekt dotyczący opasek bezpieczeństwa.

Cofnij

Spotkanie z seniorami odbyło się w kościele na Bukowcu o godzinie 12:00. Gospodarz, ksiądz Chciałowski przywitał wszystkich zebranych seniorów, a także przedstawicieli samorządów – Wicestarostę Powiatu Legionowskiego Konrada Michalskiego, Sekretarz Urzędu Miasta Legionowo Idę Parakiewicz-Czyżmę, Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie Piotra Mrozka oraz Zastępcę Naczelnika Wydziału Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych Ewę Sobierajską.

Uczestniczyły w tym projekcie opieki 44 osoby. Mam nadzieję, że później jeszcze będziemy mogli skorzystać z następnego naboru – mówił proboszcz z nadzieją, że projekt będzie dalej kontynuowany.

Teleopaski umożliwiają sprawowanie opieki całodobowej, śledzą funkcje życiowe i w razie zagrożenia życia informują centrum systemowe do których są one podłączone. Przedstawiciel firmy instruował seniorów w jaki sposób działa urządzenie, które trafiło do ich rąk.

Jest to niezmiernie istotne, by mieć taką możliwość wsparcia, wezwania pomocy w sytuacjach kryzysowych, a przecież takie mogą się przydarzyć każdemu z nas. Dla osób starszych, samotnych ważne jest poczucie bezpieczeństwa – mówiła sekretarz Ida Parakiewicz-Czyżma.

O tym, że pierwsi seniorzy korzystają już 1,5 miesiąca z teleopaski i to rozwiązanie dobrze się sprawdza opowiadał też dyrektor Piotr Mrozek. Wspominał, że w Legionowie coraz więcej osób korzysta z opasek i ta usługa dobrze działa: - Mamy poczucie bezpieczeństwa, że nasi seniorzy są dobrze zaopiekowani.

Relacja z wydarzenia na facebooku - zdjęcia.