zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Mapa objazdu i znak drogowy z oznaczeniami objazdu - Budowa tunelu

[Aktualizacja] Budowa tunelu – kolejny etap

Data dodania: 29 grudnia 2021

W związku z pracami nad tunelem drogowym w ciągu ulic Polna – Kwiatowa planowane jest zamknięcie obecnie funkcjonującego w tym miejscu przejazdu kolejowego od dnia 30 grudnia br. (w nocy). Termin ten może jednak ulec jeszcze zmianie.

Cofnij

W miejscu zamkniętego przejazdu powstanie tymczasowe przejście dla pieszych z oświetleniem będące pod kontrolą dróżnika i funkcjonujące w godzinach od 6:00 do 18:00. Poza tymi godzinami mieszkańcy będą mogli korzystać z przejścia na wiadukcie w ciągu Drogi Krajowej 61 lub z przejścia podziemnego przy dworcu PKP. Ograniczenie czasowe wynikają z uwarunkowań prowadzonej inwestycji.

Dla potrzeb budowy tunelu przewiduje się prowadzenie prac przez wykonawcę w godzinach nocnych, z uwzględnieniem zamknięć poszczególnych torów i ograniczeń prędkości jazdy taboru. (…) Wprowadzenie utrudnienia w postaci czynnego przejścia dla pieszych w godzinach nocnych od 18:00 do 6:00 rano (…) skutkowałoby koniecznością odwołania części pociągów oraz stosowania komunikacji zastępczej dla ruchu dalekobieżnego” - czytamy w piśmie od Kierownika Kontraktu PKP PLK S.A. Centrum Realizacji Inwestycji Regionu Centralnego.

Zamknięcie przejazdu wiąże się z utrudnieniami w ruchu w tej okolicy, jak również na innych ulicach miasta. W związku z tym apelujemy, głównie do kierowców, o zachowanie szczególnej ostrożności w tym rejonie i unikanie podróżowania „na pamięć”. Przypominamy, że kierowcy będą mieli do dyspozycji objazd przez wiadukt w ulicy Warszawskiej/Zegrzyńskiej (DK61).

Mapa z oznaczeniem objazdu Mapa z oznaczeniem objazdu

Niestety, przy tego typu zmianach w organizacji ruchu nie da się zupełnie uchronić przed utrudnieniami i np. wydłużeniem czasu przejazdu w danym miejscu. Dlatego wszystkich kierujących prosimy o cierpliwość oraz odpowiednie planowanie czasu podróży. Przypominamy, że na drodze każdy ma takie same prawa i trzeba je uwzględniać. Łamanie przepisów czy brak kultury jazdy często doprowadzają do jeszcze większych zagrożeń.

Trasa linii D3 [Aktualizacja]
Trasa linii D3 DKM Legionowo ulegnie zmianie w kierunku Osiedla Bukowiec. Skasowany zostanie przystanek Wąska 01, natomiast uruchomione zostaną przystanki: Zegrzyńska 02, Strużańska 01, Krakusa 01 i Polna 01. Trasa w kierunku Osiedla Młodych nie ulega zmianie. Ulica Wąska będzie przejezdna do czasu udrożnienia ulicy Pileckiego (na wysokości od Wąskiej w kierunku dworca PKP).

Mapa z oznaczeniem objazdu linii D3