zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Mapa objazdu i znak drogowy z oznaczeniami objazdu - Budowa tunelu

Budowa tunelu – zmiany w organizacji ruchu

Data dodania: 5 stycznia 2022

Budowa tunelu pod torami w miejscu przejazdu kolejowego to jedna z najważniejszych inwestycji w bieżącym roku. Zakończyły się prace projektowe oraz te związane z uzyskaniem odpowiednich pozwoleń. W nocy z 30 na 31 grudnia zlikwidowano przejazd w ciągu ulic Polna – Kwiatowa i zostało uruchomione tymczasowe, bezpieczne przejście dla pieszych. Dla kierowców wyznaczono objazd przez wiadukt w ulicy Warszawskiej/Zegrzyńskiej (DK61). Choć obecne utrudnienia potrwają przynajmniej rok, kierowcy już nie mogą doczekać się nowego, bezkolizyjnego przejazdu.

Cofnij

Mapa z oznaczeniem objazdu Mapa z oznaczeniem objazdu

Tymczasowe przejście dla pieszych
Aby maksymalnie zniwelować uciążliwości związane z tą jakże ważną inwestycją, dla przechodniów uruchomiono tymczasowe przejście dla pieszych. Doprowadzają do niego podjazdy umożliwiające swobodne korzystanie przez osoby z niepełnosprawnościami lub prowadzące wózki. Dodatkowo przejście jest oświetlone i pozostaje pod kontrolą dróżnika w godzinach od 6:00 do 18:00. Niestety całodobowemu funkcjonowaniu przejścia stanowczo sprzeciwili się kolejarze, m.in. ze względu na prowadzone w tym miejscu prace nocne.

Mapa z oznaczeniem tymczasowego bezpiecznego przejścia przez tory

Zmiany w kursowaniu bezpłatnej linii D3
Trasa linii D3 DKM Legionowo uległa niewielkiej zmianie. W kierunku Osiedla Bukowiec skasowany został przystanek Wąska 01, natomiast uruchomiono przystanki: Zegrzyńska 02, Strużańska 01, Krakusa 01 i Polna 01. Trasa w kierunku Osiedla Młodych nie zmieniła się. Ulica Wąska pozostanie przejezdna do czasu udrożnienia ulicy Pileckiego (na wysokości od Wąskiej w kierunku dworca PKP). Zobacz aktualny rozkład jazdy.

Mapa z oznaczeniem objazdu linii D3