zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

"Dwa światy" - początek wystawy w Galerii Sztuki Ratusz

04 stycznia 2023
Galeria Sztuki Ratusz - Urząd Miasta Legionowo
08:00
Zapraszamy do oglądania wystawy Anny i Andrzeja Orlińskich w Galerii Sztuki Ratusz w Legionowie, przy ul. marsz. J. Piłsudskiego 41. Wystawę można odwiedzić od 4 do 24 stycznia 2023 r. w godzinach otwarcia ratusza, czyli od 8:00 do 18:00.

Anna i Andrzej Orlińscy ukończyli Akademię Sztuk Pięknych w 1980 r. Od czterdziestu lat specjalizują się w tematyce marynistycznej, malują również weduty i pejzaże. Ich obrazy wystawiane były w wielu galeriach w Europie i na świecie: Sztokholm, Paryż, Bruksela, Berlin, Nowy York, Waszyngton D.C. Anna maluje również swoje ukochane kwiaty w technice pastelowej i akrylowej.

"Obrazy Anny i Andrzeja Orlińskich pachną wodorostami, mokrym powietrzem i towarami kolonialnymi. Szumią falami i trzeszczą masztami. Niepokoją nawoływaniem ludzi i cieniami rzucanymi przez zachodzące słońce. Smakują rybą i solą. Zgiełk, zapachy i podmuchy wiatru budzą w nas tych samych chłopców i dziewczynki, którzy teraz drzemią, ale kiedyś wyrywali się zdobywać świat."

Trzy obrazy, na dwóch kwiaty, na jednym statek