zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Logo ZUS

Dyżury telefoniczne ZUS w maju 2024 roku

Data dodania: 30 kwietnia 2024
Mieszkańcy województwa mazowieckiego mogą skorzystać z porad ekspertów z ZUS podczas dyżurów telefonicznych zorganizowanych w maju 2024 roku. Poniżej przedstawiamy tematy dyżurów.
Cofnij

Pracownicy I Oddziału ZUS w Warszawie organizują w maju 2024 roku dyżury telefoniczne. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 22 538 21 89 w godzinach od 10:00 do 12:00 - informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

8 maja 2024 - Zasady przyznawania i wypłaty zasiłku chorobowego.

W trakcie dyżuru pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowie na pytania dotyczące świadczeń z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, wysokość tych świadczeń czy o zasady przyznawania i wypłaty zasiłku chorobowego. Odpowie na pytania jakie dokumenty są niezbędne do ubiegania się o poszczególne rodzaje świadczeń.

10 i 24 maja 2024 - Obsługa programu Płatnik. Tworzenie dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych, konfiguracja programu, obsługa ubezpieczonych, wymiana informacji i danych z ZUS.

15 maja 2024 - Ulga na START, "mały ZUS plus", preferencyjne składki, działalność nieewidencjonowana – warunki, uprawnienia, skutki. W tym dniu mieszkańcu Mazowsza uzyskają informację o ulgach dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Pracownicy ZUS odpowiedzą na pytania:

  • w zakresie ulg z tytułu rozpoczęcia działalności gospodarczej,
  • zasadach wypełniania dokumentów i wysokości opłacania składek,
  • o obowiązkach osób prowadzących działalność gospodarczą.

17 maja 2024 - Funkcjonalności Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Pomoc dla użytkowników korzystających z PUE ZUS.

Przeglądanie danych zgromadzonych na koncie, tworzenie, wysyłanie oraz odbiór wniosków i pism.

22 maja 2024 - Udzielanie informacji z zakresu pomocy w spłacie należności Eksperci będą udzielali informacji płatnikom składek, którzy mają problemy z płynnością finansową i nie są w stanie na bieżąco opłacać należności wobec ZUS. Poinformują w jaki sposób można rozłożyć należności na raty lub odroczyć termin płatności składek oraz odpowiedzą na pytania, m.in.: z jakich ulg można skorzystać, jak złożyć wniosek o ulgę oraz co płatnik składek zyska dzięki ulgom.

Wojciech Ściwiarski
regionalny rzecznik prasowy
ZUS w województwie mazowieckim