Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

Logo BIP
Zawodnicy KPR Legionowo na boisku

Emocje do samego końca w meczu z Opolem

Data dodania: 6 marca 2024
W sobotę 2 marca odbył się kolejny mecz w ramach rozgrywek ORLEN Superligi. Zepter KPR Legionowo podejmował we własnej hali Corotop Gwardie Opole.
Cofnij

I Połowa:

Pierwsza minuta meczu i pierwszą karę dwuminutową otrzymał zawodnik Zepter KPR Legionowo Adam Laskowski. Rzut karny wykorzystał skrzydłowy Corotop Gwardii Opole Mateusz Wojdan.

Następnie na remis Chabior z karnego . Świetnie w mecz wszedł Casper Liljestrand broniąc stuprocentowa sytuacje z lewego skrzydła oraz karnego. Z drugiej strony Jakub Ałaj również odbił 2 piłki i w 5 minucie meczu nadal był wynik 1:1. Na pierwsze prowadzenie gospodarzy wyprowadził Damian Pawelec.  Świetnie  w bramce spisywał się Ałaj. W 11 minucie Wiktor Kawka znowu na wyrównanie 3:3. W 16 minucie kare  dwuminutową otrzymał Damian Pawelec i Zepter KPR Legionowo gra w podwójnym osłabieniu. O pierwszy czas dla legionowian poprosił Michał Prątnicki w 19 minucie przy wyniku 7:7. Obie drużyny grają bardzo agresywnie ,co skutkuje już 3 karą 2 minut w 24 minucie.  Po pierwszej połowie na pewno można powiedzieć, że jest to mecz walki oraz bramkarzy. Z jednej strony Casper Liljestrand z drugiej Jakub Ałaj, dlatego wynik po 30 minutach wynosi 15:14 dla gospodarzy.

II Połowa:

Drugą połowę otworzył Widomski doprowadzając do remisu. W pierwszych 5 minutach duże trudności miał w budowaniu akcji zespół z Opola. Widomski świetnie rozpoczął drugą połowę i to on trzyma drużynę gości przy wyniku około remisowym. Drugi time out bierze Michała Prątnickiego w 37 minucie przy wyniku 20:19. W 40 minucie zameldował się Sebastian Pieńkowski broniąc Mateusza Jankowskiego jednak kołowy był faulowany, co w konsekwencji skutkowało przyznaniem rzutu karnego. Kolejne minuty to bramka za bramkę. Przy wyniku 28:27 dla gospodarzy Bartosz Jurecki wykorzystuje swój drugi czas, który przyniósł wyrównanie wyniku przez  Wiktora Kawkę. W bardzo ważnym momencie Kamil Ciok zdobywa bramkę na 31:29. Bartosz Jurecki odpowiada na to ostatnim swoim czasem w tym meczu. 3 minuty do końca po świetnym rzucie z podłoża opolanie dochodzą do remisu 32:32. Minutę do końca Opole wychodzi na prowadzenie. 3 czas Michała Prątnickiego , do końca meczu pozostało 30 sekund. Emocje sięgnęły w Legionowie zenitu w ostatniej sekundzie meczu karnego wykorzystuje Mateusz Chabior doprowadzając do remisu 33:33. Dla legionowian to pierwszy konkurs rzutów karnych w tym sezonie. W pierwszej serii to Casper był górą nad Mateuszem Jankowskim oraz Adam Malcher nad Kamilem Ciokiem. W drugiej serii Widomski pokonuje Liljestranda, a Klapka – Malchera. W trzeciej serii zawodnik Gwardii pokonuje bramkarza z Legionowa, a rzutu karnego nie wykorzystuje Adam Laskowski. Czwarta seria – swój rzut karny ponownie wykorzystują opolanie. W odpowiedzi Damian Pawelec pokonuje bramkarza z Opola dając nadzieję na odrobienie strat. W ostatniej piątej serii zawodnik z Opola pokonuje Liljestranda i to Gwardia cieszy się z dwóch zdobytych punktów. Zepter KPR Legionowo mimo prowadzenia przez większą część gry kończy spotkanie z jednym, ale cennym oczkiem do ligowej tabeli.

Zepter KPR Legionowo: S. Pieńkowski, C. Liljestrand, K. Zacharski, J. Brzeziński 1 , N. Maksymczuk 2, M. Kostro 1, M. Klapka 3 , F. Fąfara 4, D. Pawelec 4 , S.Lewandowski 5 , K. Bogudziński, K. Tylutki, F. Brinovec, M. Chabior 10 , A. Laskowski, K. Ciok 3
Kary:  Damian Pawelec 2’, Kamil Ciok 2’, Adam Laskowski 2’, Krzysztof Tylutki 4’, Filip Fąfara 4’.
Karne: 6/6

Corotop Gwardia Opole: J.Ałaj, F.Sosna 4 , D.Jendryca 6 , M.Jankowski 1 , M.Milewski 2, M. Wojdan 6 , A. Widomski 5 , W. Kawka 4 , P. Zawadzki , M. Monczka , J. Wandzel 2, P. Stempin, M. Hryniewicz, S. Koc, , A. Łangowski 3
Kary: Michał Milewski 6’ (czerwona kartka), Daniel Jendryca 2’.