zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Plakat promujący festiwal

Festiwal "Kiedy mnie już nie będzie"

Data dodania: 17 marca 2023

"Kiedy mnie już nie będzie" to festiwal upamiętniający - ale też przywracający pamięci - największych polskich poetów piosenki: Agnieszkę Osiecką, Jeremiego Przyborę i Wojciecha Młynarskiego. Wszyscy oni zmarli w marcu, dlatego ten właśnie miesiąc uznaliśmy za naturalny termin realizowania festiwalu. Pierwsza edycja odbyła się w marcu 2018 r.

Cofnij

Nazwiska trojga patronów festiwalu obecne są w powszechnej świadomości, ale obecność ta jest przeważnie powierzchowna, nie wykracza poza hasłową wiedzę, że były to osoby "znane" i "ważne". Uznaliśmy, że warto zmienić ten stan rzeczy i wprowadzić twórczość bohaterów naszego festiwalu w żywy obieg kultury, pokazując współczesne, jakże różnorodne interpretacje ich utworów, ale też konteksty biograficzny i społeczny ich artystycznej aktywności.

Chcemy, żeby troje twórców było naszymi przewodnikami po fascynującym świecie mądrej, niebanalnej, artystycznej piosenki - abyśmy w natłoku wrażeń oferowanych nam przez kulturę masową mieli jasny punkt odniesienia. Dzięki festiwalowi "Kiedy mnie już nie będzie" wprowadzamy w kulturalny obieg naszego miasta i regionu twórczość piosenkarską najwyższej próby, pokazując, że ta pozornie błaha i krótka forma - jeśli jest realizowana perfekcyjnie, jeśli zawiera ważny artystycznie i nośny życiowo przekaz - należy jednoznacznie do obszaru sztuki.

IV edycja festiwalu 2023

24 marca, godz. 19.00
sala w ratuszu, Legionowo, ul. Piłsudskiego 41
Festiwal "Kiedy mnie już nie będzie - Osiecka, Przybora, Młynarski"
"Piosenka jest dobra na wszystko"
Orkiestra teatru MOK Legionowo: Agnieszka Ceglińska, Angela Gerłowska, Anna Durka-Kupisiak, Dorota Bonisławska, Olena Jankowska, Filip Günzel, Franciszek Durka, Zenon Durka, Piotr Bogdziewicz, Tomasz Szafrański
bilety - 20 zł - dostępne w MOK Legionowo, ul. Norwida 10

25 marca, godz. 19.00
sala w ratuszu, Legionowo, ul. Piłsudskiego 41
Festiwal "Kiedy mnie już nie będzie - Osiecka, Przybora, Młynarski"
Recital Soni Bohosiewicz
bilety - 40 zł - dostępne w MOK Legionowo, ul. Norwida 10

Agnieszka Osiecka posiadała unikatową umiejętność obserwacji otaczającego nas życia. Opowieści o miłości, tęsknotach, rozstaniach zaklinała w małe rymowane dzieła sztuki.
Usłyszycie państwo Małgośkę, Magiczny Domek, Niech żyje bal i inne utwory, które są od dawna w Waszych sercach. To żywe, muzyczne spotkanie przy akompaniamencie jazzowego kwartetu, jest pełne genialnych melodii w wykonaniu najlepszych młodych polskich jazzmanów. Patryk Dobosz na perkusji, Fabian Włodarek piano, Piotr Gorka na kontrabasie oraz Robert Murakowski na trąbce, kiedy improwizują wprost unoszą się 10 centymetrów nad sceną.
Sonia Bohosiewicz natomiast swoim aksamitnym altem zaczaruje Państwa i wywoła wzruszenie i śmiech.

26 marca, godz. 17.00
sala w ratuszu, Legionowo, ul. Piłsudskiego 41
Festiwal "Kiedy mnie już nie będzie - Osiecka, Przybora, Młynarski"
"Taka piosenka, taka ballada"
Pracownia Śpiewu Estradowego Angel`s Voice
z udziałem Angeli Gerłowskiej i Macieja Dmocha
bilety - 20 zł - dostępne w MOK Legionowo, ul. Norwida 10

Zapraszamy na kolejne spotkanie z twórczością Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego oraz Jeremiego Przybory 26 marca o godz. 17.00 w sali widowiskowej ratusza w Legionowie. Wykonawcami koncertu będą młodzi adepci sztuki wokalnej z Pracowni Śpiewu Estradowego "Angel's Voice" działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Legionowie. Usłyszymy wyjątkowe interpretacje takich utworów jak "Moje serce to jest muzyk", "Uciekaj moje serce" czy "Dla Ciebie jestem sobą".

Za oprawę koncertu będą odpowiadać instruktorzy Angela Gerłowska i Maciej Dmoch, a młodym wokalistom przy fortepianie zaakompaniuje niezastąpiony Piotr Bogdziewicz. Twórczość wymienionych wyżej polskich poetów bez wątpienia jest ponadczasowa, potwierdzeniem na to jest chętne sięganie po nie przez młodych artystów. Mamy nadzieję, że przyjmą Państwo muzyczne zaproszenie, aby na nowo odkryć znane i lubiane utwory polskiej poezji śpiewanej i muzyki rozrywkowej. 

Pracownia Śpiewu Estradowego Angel's Voice to zajęcia wokalne dla dzieci i dorosłych prowadzone przez Angele Gerłowską - wokalistkę i pedagoga . Podczas zajęć pracowni oprócz nauki świadomego posługiwania się głosem głównym celem jest inspirowanie i wzmacnianie kreatywnej iskry i ducha każdego z podopiecznych. Wokalistka całym sercem angażuję się w swoją pracę aby pomóc wyzwolić wewnętrznego twórcę w każdym ze swoich uczniów.

źródło: Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie