zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Plakat promujący wydarzenie

Festiwal Szwajcarski - Siła Regionów

Data dodania: 17 maja 2017
Serdecznie zapraszamy. Rozkład jazdy:
Cofnij

Rozkład jazdy 10.00

Otwarcie wystawy pt. „Sentymentalna podróż parowozem” 10.00 – 18.00

Symulator jazdy pociągiem

Rodzinne gry planszowe „Ticket to ride” 15.00 – 18.00

Działania literackie, edukacyjne i sportowe dla dzieci

SPORT I EDUKACJA: cymbergaj, labirynty rzuty do celu, rysownie w lustrze, zgadywanki, budowanie z bamp i drewnianych elementów, klocki, stanowiska zabawy z wodą i piaskiem

LITERACKIE PODRÓŻE W NIEZNANE: Tłem działań animacyjnych będą książki Daniela i Aleksandry Mizielińskich „Mapy”, „Pod wodą”, „Pod ziemią” (projektowanie książeczek kształtek (kształt pociągu, samochodu, autokaru balonu, latawca), kącik słuchania baśni i legend, mapa stref czasowych, malowanie kamieni i wiele innych atrakcji).

Warsztaty żonglerki

Happening ekologiczny 16.00 – 17.30

ROBERT ROZMUS SHOW – aktor Robert Rozmus w roli śpiewającego turysty zabierze publiczność w muzyczną podróż! Odwiedzi m. in. Włochy, Czechy, Węgry, Rosję i oczywiście Polskę. Gwarantujemy energetyczne show, pełne dynamicznych hitów, konkursy wokalne. Około godziny 17.00 nastąpi otwarcie muralu „Lokomotywa”, który znajduje się w przejściu podziemnym oraz wspólnie z mieszkańcami Legionowa przeczytamy „Lokomotywę” Juliana Tuwima (Read Mob).

JAŚ MELA –polski podróżnik i działacz społeczny. Najmłodszy w historii zdobywca biegunów – północnego i południowego w ciągu jednego roku. Jest jednocześnie pierwszym niepełnosprawnym, który dokonał takiego wyczynu. W Legionowie opowie o swoich doświadczeniach związanych z podróżowaniem koleją.

MARTIN GIMENEZ CASTRO – pokaz kulinarny. Argentyńczyk w Warszawie, zwycięzca pierwszej polskiej edycji Top Chef. W Legionowie wystąpi w trzech  dwudziestominutowych blokach i przygotuje trzy dania, które zabrałby ze sobą w podróż. Poczęstunek dla publiczności! Wszystko oczywiście doprawione wesołymi anegdotami i dobrym humorem

RUDI SHUBERTH i ORKIESTRA BIG SILESIAN BAND – muzyczną ucztę rozpoczyna utwór Wars wita Was! Nie zabraknie też innych hitów takich jak „Córka Rybaka” czy „ Monika, dziewczyna ratownika”. Rudi Schuberth między utworami nawiązuje do idei spotkania. Mówi nie tylko o podróżach pociągiem, ale o życiu w zgodzie z naturą, o ochronie środowiska i zdrowym trybie życia.

BIG SILESIAN BAND  profesjonalna orkiestra rozrywkowa założona przez dyrygenta Joachima Krzyka. Należy do czołówki orkiestr       w kraju, zdobyła główne nagrody na międzynarodowych festiwalach orkiestr rozrywkowych w Berlinie oraz Czeskiej Kamienicy.

Rozstrzygnięcie konkursu na hasło promujące korzystanie ze środków transportu zbiorowego i systemu Parkuj i Jedź

CHILDREN OF FIRE – pokaz tańca z ogniami