zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Napis: Budżet Obywatelski Mazowsza

Głosuj na Legionowo - zagłosuj na najlepsze projekty!

Data dodania: 16 listopada 2020

Tylko 11 dni pozostało, by zagłosować na projekty realizowane z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Zachęcamy do oddania głosu na legionowski projekt pn. "Atak rakietowy". Tylko od ilości oddanych głosów zależy, czy w maju 2021 roku na Rynku Miejskim odbędą się dwa bardzo ciekawe wydarzenia otwarte dla wszystkich mieszkańców Legionowa.

Cofnij

Do pierwszego w historii regionu Budżetu Obywatelskiego Mazowsza zgłoszono aż 231 projektów. Ich łączna wartość to ponad 92 mln zł. Ostatecznie ocenę formalną i merytoryczną przeszło 107 projektów, z czego 26 projektów z puli ogólnowojewódzkiej. Samorząd Województwa Mazowieckiego na realizację inwestycji wybranych przez mieszkańców Mazowsza przeznaczył aż 25 mln zł.

– Miło nam poinformować, że projekt przygotowany przez legionowskie Stowarzyszenie Myślących Pozytywnie "Atak rakietowy" złożony do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, został pozytywnie zweryfikowany i ma szansę na realizację. Do tego jednak potrzebne są Wasze głosy – mówi dyrektor legionowskiej biblioteki Tomasz Talarski i zachęca do głosowania. Partnerem projektu są legionowskie Spektrum Sportu oraz Poczytalnia.

Projekt dotyczy organizacji dwóch wydarzeń promujących aktywność fizyczną i sporty rakietowe (squash, badminton, padel) na Rynku Miejskim w Legionowie oraz otwartych zajęć przygotowanych przez profesjonalistów dla wszystkich miłośników sportów rakietowych oraz tych, którzy do tej pory z tymi dyscyplinami nie mieli do czynienia. Te wydarzenia o charakterze rodzinnym planowane są na 28-29 maja 2021 r.

Przeczytaj więcej o projekcie. - Mamy nadzieję, że przypadnie Wam do gustu i swoim głosem wesprzecie pierwszą tego typu imprezę na Mazowszu – dodaje na profilu legionowskiej biblioteki Tomasz Talarski.

Przejdź do głosowania.

Szczegóły projektu
Projekt zakłada zorganizowanie I Otwartych Mistrzostw Mazowsza w Squashu. Runda eliminacyjna i mecze w turnieju głównym do ćwierćfinałów zostaną rozegrane w klubie Spektrum Sportu w Legionowie, który dysponuje sześcioma profesjonalnymi kortami i posiada wieloletnie doświadczenie w organizacji podobnych rozgrywek.

Półfinały i finały (kategoria open mężczyzn, kategoria open kobiet) odbędą się na miejskim rynku w Legionowie na specjalnie zbudowanym korcie szklanym. W tym miejscu zaplanowano również mecz pokazowy z udziałem zawodników PSA World Tour (najwyższy światowy poziom tej dyscypliny). Pomiędzy meczami (kort szklany) odbędą się pokazy zespołów Cheerleaders oraz rozmowy z gwiazdami poszczególnych dyscyplin rakietowych.

Drugie działanie ma być dostępne dla znacznie szerszej publiczności i zakłada jej aktywny udział. W sobotę po zakończeniu finałów w swobodnej atmosferze zawodnicy, zaproszeni goście i przede wszystkim uczestnicy imprezy (wstęp wolny) spotkają się na Rakietowym After Party. Z zajęć przygotowanych przez profesjonalistów będą mogli skorzystać wszyscy miłośnicy sportów rakietowych oraz ci, którzy do tej pory z tymi dyscyplinami nie mieli do czynienia. Wygodna lokalizacja Rakietowego Miasteczka czyli na Rynku Miejskim w Legionowie, który mieści się w niedalekim sąsiedztwie największego centrum przesiadkowego w powiecie legionowskim i jednym z większych na Mazowszu.

Oprócz gier i zabaw z nagrodami, zaplanowano również Rakietowy Bazar (wystawcy reprezentujący największe marki sportowe związane ze sportami rakietowymi), a także Odlotową Strefę Gastro (stoiska z małą gastronomią). Zajęcia wprowadzające do padla i badmintona oraz mecze pokazowe padla odbędą się na korcie zbudowanym tuż przy rynku. Natomiast z aktywności związanych ze squashem będzie można skorzystać na korcie szklanym.