zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Podpisanie umowy na 600 piec

Jest już 600 umów w ramach Miejskiego Programu Wymiany Pieców

Data dodania: 3 sierpnia 2021
We wtorek (3.08) Urząd Miasta Legionowo podpisał sześćsetną umowę o dofinansowanie wymiany pieca. Program wymiany pieców na nowe, ekologiczne źródła ciepła działa w Legionowie od listopada 2015 roku. Czekamy na następnych mieszkańców, którzy chcą zrezygnować z „kopciucha” na rzecz bardziej ekologicznego i wygodnego pieca.
Cofnij

Legionowo należy do liderów, jeśli chodzi o efektywne działania przeciwsmogowe. Od 2015 roku prowadzi program wymiany pieców węglowych. Cały czas są podpisywane kolejne umowy z mieszkańcami, którzy otrzymują dotację z urzędu i likwidują stare, dymiące piece. Do tej pory wydano na ten cel ponad 4,3 mln zł. Przypomnijmy, że dotacja wynosi 8 000 zł (wymiana na gazowy piec centralnego ogrzewania), 16 000 zł (na gruntową pompę ciepła) i 2 376 zł (na opłatę za przyłącze gazowe).

Już 600 osób zdecydowało się skorzystać z miejskiego programu i wymienić piec węglowy na gazowy, bo tych dofinansowujemy zdecydowanie najwięcej. Daje to wymierne efekty w postaci poprawy jakości powietrza, którym wszyscy oddychamy. Oznacza to także, że już połowa właścicieli pieców w Legionowie zmieniła źródło ogrzewania. – mówi prezydent Roman Smogorzewski.

Pieniądze od urzędu
Dotacja na wymianę pieca centralnego ogrzewania zasilanego paliwem stałym na piec centralnego ogrzewania wynosi do 8 000 zł. Dotacja na gruntową pompę ciepła - do 16 000 zł, a dotacja na budowę przyłącza gazowego w przypadku wymiany pieca centralnego ogrzewania zasilanego paliwem stałym na piec centralnego ogrzewania zasilanego gazem wynosi do 2 376 .

Jak zdobyć dotację?
Wystarczy skontaktować się z podanym niżej numerem telefonu lub przyjść osobiście, by dowiedzieć się co należy zrobić by otrzymać dotację.

Na zgłoszenia od mieszkańców o dotację czeka Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Legionowo, ul. marsz. J. Piłsudskiego 41, tel. 22 766 40 66, 22 766 40 65 (e-mail: ochrona.srodowiska@um.legionowo.pl)

Podpisanie umowy na 600 piecPodpisanie umowy na 600 piec