zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Grupa uczestników turnieju pozuje do zdjęcia

JUDO dla Pana Wojtka

Data dodania: 4 lipca 2024
W dniu 15 czerwca 2024 roku w hali Arena Legionowo, ponad stu zawodników rywalizowało w Ogólnopolskim Turnieju Judo, który już po raz szósty odbył się jako Memoriał Wojciecha Augustynowicza.
Cofnij

Całe przedsięwzięcie zostało przygotowane, aby uczcić pamięć wielkiego legionowskiego sportowca, trenera i organizatora sportu, którym był Pan Wojciech Augustynowicz. Warto wspomnieć, że Pan Wojtek wprowadził na te ziemie i założył jeden z pierwszych klubów judo na Mazowszu już pięćdziesiąt pięć lat temu, a legionowski Klub Sportowy SAKANA może te tradycje kontynuować.

Ogólnopolski Turniej Judo, dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Legionowo Pana Bogdana Kiełbasińskiego mógł odbyć się w przestronnej hali sportowej Arena Legionowo na pięciu tatami. Memoriał zgromadził 110 zawodników w wieku 4 – 40 lat. Co pokazuje, że zabawę z judo można zaczynać już bardzo wcześnie, a uzyskaną dzięki temu dobrą formę utrzymywać bardzo długo. Przykładem tego są nasi Mastersi, którzy również zdecydowali się na udział w rywalizacji. Dwóch tatusiów, którzy dając dobry przykład swoim dzieciom pokazało, że można sportowy styl życia promować również poprzez walkę sportową. Dariusz Buławko Z KJ Yuukan i Jakub Orłowski z KS SAKANA stoczyli ze sobą aż trzy pojedynki (po dwóch był remis 1:1), ostatecznie wygrał nasz gość z Warszawy. Do rywalizacji w 40 kategoriach przystąpili zawodnicy z pięciu klubów z Mazowsza: UKS Byki, Klub Judo Yuukan, UKS Arcus, Sekcja Judo Wieliszew oraz gospodarz KS SAKANA Legionowo (z największą, bo aż 42 osobową drużyną) z trenerami: Anną Kuźmińską, Agnieszką Korż, Bartoszem Godlesiem, oraz Jackiem Kuźmińskim. Walki toczyły się o medale i drobne upominki przygotowane dla wszystkich wojowników, a ich pozyskanie nie byłoby możliwe gdyby nie pomoc Kierownika Areny Legionowo Pana Michała Kobrzyńskiego.

Zawodnicy toczyli bardzo zacięte i emocjonujące walki. Najwięcej na ten temat mogą powiedzieć licznie wypełniający halę kibicujący rodzice, dziadkowie i znajomi, którym emocje z maty udzielały się tak mocno, że niejednokrotnie mieli ochotę pomóc własnym pociechom (tych zapraszamy na zajęcia grupy Masters w KS SAKANA). Jako, że judo to sport oparty na bezpiecznych technikach samoobrony, można było oglądać pełną emocji i zaangażowania rywalizację, którą świetnie prezentowali zarówno ci najmniejsi, jak i ci nieco starsi. Przed dekoracją grupa dzieci przygotowywana przez Oliwię Kuźmińską (trenerkę grupy gimnastycznej), zaprezentowała układ taneczno-gimnastyczno-judocki, a następnie wychowankowie Pana Wojtka Augustynowicza, przedstawili pokaz Nage-no-Kata. Adam Dziurdź i Włodzimierz Bobrek przygodę z judo rozpoczęli już 55 lat temu w pierwszej sekcji judo w Legionowie i wciąż mając blisko 70 lat są aktywnymi zawodnikami tej japońskiej sztuki walki.

Na zakończenie na wszystkich uczestników czekało podium, na którym odbierali dzielnie wywalczone medale. W ceremonii dekoracji uczestniczyła żona Pana Wojtka Pani Gabriela Augustynowicz oraz ich syn Wojciech. Cieszymy się, że jesteście z nami!

www.judo-legionowo.pl
Prezes KS SAKANA
Jacek Kuźmiński

Uczestnicy turnieju judo na podjumwalczy dwóch zawodników judoUczestnicy turnieju stoją na podjum