zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Kobiety siedzą przy stole i ćwiczą

Klub Senior+

Data dodania: 13 marca 2024
Legionowski Klub Senior+ założony został w 2019 roku. Jest to miejsce, w którym osoby w wieku senioralnym mogą odnaleźć dla siebie nowe ścieżki aktywności.
Cofnij

Dzięki dynamicznemu grafikowi zajęć każdy dzień przynosi nowe pomysły i sposoby na realizację potrzeb seniorów. Nasze zajęcia pozwalają rozwijać zdolności kulinarne i manualne, ćwiczą ciało i umysł, poszerzają horyzonty oraz dostarczają naszym klubowiczom sposobów na doskonalenie nowych umiejętności.

Od nowego roku na członków Klubu Senior+ czekały nowe, bardzo ciekawe wyzwania. Zajęcia realizowane były wg harmonogramu w styczniu i do połowy lutego.

Zwykle o godzinie 9:00 przy kawie, herbacie lub wodzie dni rozpoczynają się od przeglądu prasy i rozmów na bieżące tematy. Następnie na uczestników czekają zajęcia profilaktyczne chorób demencyjnych. Uczestnicy stymulują pamięć, wzmacniają koncentrację, rozszerzają funkcje językowe i pobudzają inne procesy poznawcze. Zajęcia prowadzone są w formie lubianych gier i zabaw jak np. gry planszowe, zajęcia arteterapii w szerokim zakresie znaczenia tego słowa, w tym bardzo lubiane zajęcia plastyczne.

Wszyscy klubowicze uczestniczą w zajęciach gimnastycznych jak joga na krześle, a niektórzy wybierają się na bardziej wymagającą samodyscypliny gimnastykę rehabilitacyjną.

Południe to czas na posiłek, czasami przygotowywany własnoręcznie podczas zajęć kulinarnych, podczas których przygotowuje się zdrowe i tradycyjne dania. Przed tłustym czwartkiem wszyscy pracowali nad faworkami. Po przerwie - powrót do zajęć edukacyjnych, takich jak na przykład ABC zdrowia – profilaktyka zdrowotna, hortiterapia czy spotkania w cyklu rekreacyjno-turystycznym. W lutym tematami zajęć były spotkania z kulturami Portugalii, Malty, Szwajcarii i Japonii.

Często się zdarza, że osoby starsze mają problem z obsługą telefonów komórkowych, tabletów, komputerów, a także aparatów fotograficznych, w tym poprawnym robieniem zdjęć. Skuteczną pomoc otrzymują uczestnicząc w zajęciach ze specjalistami, którzy w przystępny sposób przekazują wiedzę seniorom, by mogli korzystać z tych urządzeń.

Przy stole siedzą kobiety. Uczestniczą w warsztatach