zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Kilka osób na nowym boisku

Kolejny projekt budżetu obywatelskiego zrealizowany!

Data dodania: 29 września 2022

Rewitalizacja osiedlowego boiska sportowego „Kozłówka” w ramach pierwszej edycji budżetu bywatelskiego uzyskała 143 głosy. Uplasowało ją to na czwartej pozycji projektów do wykonania. To już trzecia inwestycja, która doczekała się sfinalizowania w tym roku. Wcześniej zrealizowane zostały: legionowska szatnia marzeń i roztańczone piaski. Wkrótce rozpocznie się nabór młodzieży do kursu pierwszej pomocy, a w ramach relaksu na Bukowcu ku końcowi zmierza faza tworzenia dokumentacji projektowej tego parku przy ul. Wąskiej.

Cofnij

Zakres inwestycji zgodnie z opisem projektodawcy zakładał wymianę nawierzchni boiska na wykładzinę z trawy syntetycznej o powierzchni 360 m2 z zasypką piaskową wraz z wyklejeniem linii oraz częściowej wymianie ogrodzenia boiska z siatki wraz z montażem nowych furtek. Zadanie po weryfikacji zostało oszacowane na kwotę 74 000 zł.

I choć zadanie mogło zostać wykonane wyłącznie z funduszy budżetu obywatelskiego to w lutym bieżącego roku Urząd Miasta wystąpił z wnioskiem o przyznanie pomocy finansowej w ramach programu „Mazowsze dla sportu 2022”. Dzięki pozyskaniu dodatkowych środków finansowych zakres inwestycji został rozszerzony między innymi o: urządzenie do street workout, dwie bramki, kosz oraz słupki i tuleje do gry w siatkówkę oraz obiekty małej architektury: stojak rowerowy, ławkę, kosz na śmieci oraz chodniki przy furtkach. W strategicznych fragmentach boiska zostały zamontowane piłkochwyty.

Wykonawca inwestycji został wyłoniony w ramach przetargu nieograniczonego. Została nim firma KORTBUD Janusz Gniado, która zrealizowała zadanie za kwotę 228 869,79 zł w czasie sześciu tygodni. Zewnętrzna pomoc finansowa wyniosła 136 275 złotych.

Nowe boisko