zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Na zdjęciu odholowywany samochód

Kolejny wrak odholowany

Data dodania: 2 lipca 2020

W dniu dzisiejszym, tj. 02.07.2020 r., Straż Miejska zleciła odholowanie kolejnego nieużytkowanego pojazdu z terenu Legionowa.

Cofnij

W tym roku jest to już 11 odholowany samochód. Większość pojazdów, bo ponad 50, została zabrana przez ich właścicieli po interwencji Straży Miejskiej w Legionowie. Takie pojazdy nie mogą stać i stwarzać zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców. Niejednokrotnie są pootwierane, rozgrabione, mają porozbijane szyby, są więc elementy ostre. Również otwarte wlewy paliwa są niebezpieczne, po wrzuceniu do środka takiego pojazdu niedopałka papierosa może wywołać pożar.

Zgodnie z przepisami odholowane auto jest przetrzymywane przez pół roku na parkingu strzeżonym i jeśli przez ten czas właściciel go nie odbierze jest wyrejestrowywane, a następnie złomowane.

Straż Miejska w Legionowie zleca odholowanie pojazdu na podstawie art. 50a ustawy Prawo o ruchu drogowym, który mówi, że pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub policję na koszt właściciela lub posiadacza.

Mając na uwadze bezpieczeństwo i porządek w naszym mieście Straż Miejska zwraca się z prośbą, aby każdy taki zauważony przypadek był zgłaszany telefonicznie: 986, 22 774 23 17 lub mailowo: straz.miejska@um.legionowo.pl.

Na zdjęciu odholowywany samochód