Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

Logo BIP
Na zdjęciu tablica z wynikami

KS Legionovia Legionowo znów wygrywa

Data dodania: 15 marca 2021

W spotkaniu 19. kolejki III ligi Legionovia pokonała na własnym boisku GKS Wikielec 3:0.

Cofnij

Podobnie jak przed tygodniem podopieczni trenera Pirosa rozpoczęli rywalizację z “wysokiego C”, obejmując prowadzenie już w 11. minucie. Bardzo ładnym uderzeniem z “szesnastki” w prawy dolny róg bramki popisał się Michał Bajdur. Umiejętnie w tej sytuacji zachował się również Andrzej Trubeha, przyjmując niełatwą piłkę i zagrywając ją do lepiej ustawionego kolegi. Akcja z 26. minuty to z kolei prawdziwy popis i znak firmowy napastnika Legionovii. Trubeha opanował futbolówkę w okolicy 30. metra i popędził z nią w stronę pola karnego. Efekt? Gol “stadiony świata” po kapitalnym uderzeniu z 20. metra w prawy górny róg. Do przerwy 2:0 dla gospodarzy.

Początek drugiej połowy przyniósł kolejne trafienie dla legionowian. W 52. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Trubeha, wykorzystując perfekcyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego Michała Bajdura. Po precyzyjnym uderzeniu głową bramkarz drużyny gości musiał raz jeszcze wyciągnąć piłkę z siatki. Świetną okazję na podwyższenie prowadzenia miał jeszcze pod koniec gry Dariusz Zjawiński, ale tym razem “Zjawa” chybił celu.

Sobotnie starcie to totalna dominacja i bardzo dobra gra Legionovii. Gospodarze byli lepsi od GKS-u pod każdym względem. Dzięki temu zwycięstwu Novia awansowała na drugie miejsce w tabeli i zapewniła sobie grę w grupie mistrzowskiej. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały jeszcze 2 kolejki. Za tydzień nasi ulubieńcy udadzą się do Łowicza na mecz z Pelikanem. Pierwszy gwizdek w niedzielę 21 marca o godz. 11:15.

Legionovia Legionowo – GKS Wikielec 3:0 (2:0)

Bramki: M. Bajdur (11′), A. Trubeha (26′, 52′)

Legionovia: Krzywański – Kaczorowski, Bujak, Choroś, Barański (82′ Karabin), Koziara, Zjawiński, Kluska (82′ Lewandowski), Bajdur (74′ Turkowski), Mroczek (66′ Dobrogost), Trubeha (74′ Papazjan). Trener: Michał Piros.

GKS Wikielec: Wojno – Jajkowski, Kacperek, Otręba, Korzeniewski (74′ Serbintowicz), Cistowski (46′ Wójcik), Jankowski, Szypulski, Suchocki (46′ Grzybowski), Rosoliński (74′ Wacławski), Bartkowski (80′ Sobociński). Trener: Wojciech Tarnowski.

Żółte kartki: Trubeha, Zjawiński – Kacperek, Bartkowski, Szypulski.

Sędzia: Andrzej Mścichowski (Białystok).

źródło: KS Legionovia Legionowo