zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Trzech mężczyzn

Legionowski mistrz

Data dodania: 22 czerwca 2022

Kamil Otowski to wyjątkowy pływak z Legionowa, który krok po kroku osiąga kolejne sukcesy na basenach krytych. W minionym tygodniu (15.06) Po bardzo dobrym wyścigu na 200 m stylem dowolnym zdobył brąz na parapływackich mistrzostwach świata 2022. Jest to jego pierwszy krążek zdobyty na imprezie tej rangi, czego serdecznie gratulujemy!

Cofnij

Pamiętam układanie planu bezpośrednio przed startem – żeby pójść na maksa i wytrzymać – mówi o swoim starcie Kamil, pływak IKS AWF Warszawa. – Usłyszałem wtedy od trenera: płyń, jakbyś płynął po życie, ale nie swoje, a swojej rodziny. No i na ostatnich dwóch basenach już sam do siebie mówiłem: „za rodzinę, za rodzinę” (śmiech). A teraz czuję się wspaniale. Tyle lat wyrzeczeń w końcu przyniosło sukces – dodaje.

Kamil Otowski konkurował również na 100 m stylem grzbietowym, tam do szczęścia zabrakło niewiele. Ostatecznie zajął w wyścigu czwarte miejsce po wyjątkowej walce z kolejnym Polakiem Jackiem Czechem.

Problemy związane z niedostosowaniem pierwszego z pokoi hotelowych tu na Maderze sprawiły, że nie odnalazłem się dobrze na wyścig 100 m stylem grzbietowym – komentował. – Na szczęście ten problem jest już za nami. Został mi jeszcze ostatni dystans - 50 m grzbietem. Chcę zrobić najlepszy wynik w sezonie, a co on przyniesie, to już inna kwestia. Jedyne, nad czym mogę pracować, to żeby być zadowolonym ze swojego występu.

Zawody oraz retransmisje wyścigów obejrzeć można na kanale mistrzostw świata w serwisie Youtube.


Artykuł na podstawie informacji zawartych na stronie niepelnosprawni.pl