zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Wykład na sali

LUTW zamyka rok nauki i integracji

Data dodania: 9 lipca 2024

Słuchacze Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oficjalnie zakończyli rok akademicki 2023/24. Na koniec czerwca wspólnie z zaproszonymi gośćmi spotkali się na drugim piętrze Poczytalni, gdzie odbyła się uroczystość podsumowująca ostatnie miesiące funkcjonowania stowarzyszenia. W spotkaniu uczestniczył prezydent miasta Bogdan Kiełbasiński.

Cofnij

Legionowski Uniwersytet Trzeciego Wieku działa w naszym mieście od 2006 r., będąc dla swoich studentów szansą na aktywizację, integrację, ale również na zdobywanie zupełnie nowych umiejętności. Osoby w wieku senioralnym w trakcie całego roku akademickiego mają okazję uczestniczyć w licznych wykładach, lektoratach oraz rozmaitych zajęciach dostosowanych do zainteresowań poszczególnych osób.

Studenci Legionowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w ciągu ostatnich miesięcy wzięli udział w wielu ciekawych inicjatywach. Dużym zainteresowaniem cieszyła się różnorodna tematyka zajęć, która corocznie ulega powiększeniu.

Spotkanie zorganizowane z okazji zakończenia roku akademickiego było okazją do podsumowania działalności placówki, ale też do podziękowań skierowanych do osób wspierających funkcjonowanie uniwersytetu i przyczyniających się do jego rozwoju.

Jednym z głównych elementów spotkania był wykład "Wakacyjny dobrostan - jak o niego zadbać, jak z niego skorzystać" Joanny Zielińskiej - psychologa z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym w służbach mundurowych.

Całość wydarzenia uświetniła część artystyczna, w ramach której odbył się koncert „Ach jak przyjemnie” Anny Marii Adamiak - śpiewaczki operowej, operetkowej i musicalowej.