zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Zajęcia w sali lekcyjnej

„Mała książka – wielki człowiek” – bibliotekarze w przedszkolach

Data dodania: 14 czerwca 2024

Krasnal w Krzywej czapce znów odwiedził publiczne przedszkola w Legionowie, żeby opowiedzieć o akcji „Mała książka – wielki człowiek”.

Cofnij
Dzięki temu dzieci dowiedziały się, jak niewiele trzeba zrobić, aby otrzymać w bibliotece książkę w prezencie oraz rozpocząć przygodę ze zbieraniem naklejek i wypożyczaniem książek. Była to również wspaniała okazja do wspólnego czytania, którego rola jest niezwykle ważne w procesie rozwoju młodego człowieka.

„Mała książka – wielki człowiek” to projekt, którego celem jest promocja literatury i oswajanie z biblioteką najmłodszych mieszkańców Legionowa. Akcja adresowana jest do dzieci w wieku 3-6 lat, które przy okazji pierwszej wizyty w bibliotece otrzymają specjalnie przygotowaną wyprawkę. W wyprawce dzieci znajdą książkę „Pierwsze czytanki dla…” albo „Krasnal w Krzywej Czapce” – oba tytuły dostosowane są pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka – oraz kartę małego czytelnika na dobry start.

Dla dzieci z Ukrainy przygotowano książkę „Krasnal w Krzywej Czapce” w polsko-ukraińskiej wersji językowej. Za każdą wizytę w bibliotece mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie