zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Grafika z rzeczami dotyczącymi pisania listów

Maraton Pisania Listów

Data dodania: 24 listopada 2023

Już niebawem w Poczytalni odbędzie się kolejny Maraton Pisania Listów Amnesty International. Jak co roku, lokalną akcję przeprowadza legionowskie Niepubliczne Liceum Językowe Academy of The Future na czele z panią Beatą Narel, tym razem we współpracy z Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej i panią Natalią Guzowską.

Cofnij

Od 4 do 8 grudnia br. będą odbywały się zajęcia o prawach człowieka dla klas szkolnych oraz warsztaty robienia zakładek do książek z tematem przewodnim związanym z akcją. Zainteresowani będą mogli podpisać gotowe już listy w obronie praw konkretnych osób lub grup bądź przepisać własnoręcznie pismo, które następnie zostanie wysłane do odpowiedniej organizacji. Podczas trwania akcji uczniowie będą sprzedawać słodkości, wlepki i zakładki – dochód zostanie przeznaczony właśnie na znaczki pocztowe. Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie wspomaga uczniów zapewniając przestrzeń i pomagając w promocji wydarzenia.

– W tym roku wesprzemy organizatorów kręcąc razem z nimi filmy promujące wydarzenie. Cenimy młodzież za tego typu działania i chcemy pokazywać, że biblioteka jest idealnym miejscem na ich realizację – mówi dyrektor MBP w Legionowie, Tomasz Talarski.

Maraton Pisania Listów to największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka. Co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia) miliony ludzi na całym świecie jednoczy siły, żeby upomnieć się o konkretne osoby, których prawa są łamane i odmienić ich los. Listy wysyłane są do decydentów, którzy mają realny wpływ na los bohaterów i bohaterek oraz do samych pokrzywdzonych – z wyrazami wsparcia dla nich i ich bliskich.