zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Michał Perl z flagą Legionowa na tle jeziora

Michał Perl podwójnym Mistrzem Świata!

Data dodania: 1 lutego 2023
W dniach 23-29 stycznia odbyły się Mistrzostwa Świata w zimowym pływaniu federacji IWSA (International Winter Swimming Association) w Słowenii na jeziorze Bled. Michał Perl stał się po nich oficjalnie podwójnym Mistrzem Świata.
Cofnij

W jeziorze Bled temperatura wody wynosiła 5 stopni Celsjusza natomiast temperatura powietrza była bliska zeru. Zawody rozgrywane były na specjalnie zbudowanym 25 m basenie na jeziorze Bled z widokiem na przepiękny kościół na środku akwenu. W zawodach brało udział 450 zawodników z 31 państw, między innymi z Argentyny, Maroko, Stanów Zjednoczonych czy Niemiec. Reprezentantem Polski oraz klubu UKS Delfin Legionowo był Michał Perl, świeżo upieczony rekordzista świata oraz rekordzista Guinnessa w tej dyscyplinie. 

Michał miał dosyć ciężkie zadanie, gdyż dopiero co wrócił z poprzednich Mistrzostw Świata drugiej federacji. Także czas na regenerację był dość krótki, natomiast to w żaden sposób go nie powstrzymało. Michał miał zaplanowanych 7 startów indywidualnych, przy czym dodatkowo w 4 konkurencjach odbywały się dodatkowe finały. Finalnie zawodnik 11 razy wchodził do zimnej wody i ścigał się o najcenniejsze trofea na świecie. Zawodnicy klasyfikowani byli w kategorii Open oraz dodatkowo w kategoriach wiekowych. Michał Perl wywalczył 3 tytuły Mistrza Świata na dystansach: 25 m dowolnym, 25 m motylkowym oraz 100 m klasycznym. Dorzucił do tego 3 Vice - mistrzostwa na 25 m klasycznym, 50 m klasycznym oraz 50 m dowolnym, a na dokładkę brązowy medal na 200 m klasycznym. Czyli łącznie 7 medali w kategorii Open (3 złote, 3 srebrne, 1 brązowy). Kategoria open czyli najważniejsza dla naszego legionowskiego „delfinka” bo to ona pokazuje jaką wysoką lokatę na świecie zajmuje Michał. W kategorii wiekowej na każdym dystansie dało mu to złoty medal i tytuł jednego z najlepszych zawodników całych mistrzostw.

Oficjalnie po tych mistrzostwach Michał Perl stał się podwójnym Mistrzem Świata. Wygrał konkurencje 100 m klasycznym zarówno w federacji IISA (International Ice Swimming Association) oraz IWSA (International Winter Swimming Association). Jest dzięki temu pierwszym zawodnikiem na świecie, który dokonał tego podczas jednego roku, ponieważ to właśnie rok 2023 dał ku taką możliwość, gdyż Mistrzostwa jednej federacji były przełożone o rok. Dzięki temu pierwszy raz w historii odbyły się podwójne mistrzostwa świata.

Michał Perl z medalami na szyi

Gratulujemy Michałowi jego niesamowitych osiągnięć. Z pewnością możemy stwierdzić, że to jest jego sezon. Podwójne Mistrzostwo Świata, Rekord Świata, Rekord Guinnessa to robi niesamowite wrażenie.

- Marzenia są po to aby je spełniać i to właśnie zrobiłem. Osiągnąłem dosłownie wszystko w tym sporcie. Mam nadzieję, że również zostanie to docenione przez władze miasta, jak i sponsorów bez których to by się nie udało. Cały czas poszukujemy wsparcia, które jest niezmiernie ważne w sporcie. Plany na przyszłość są. Kto wie może doczekam się Zimowych Igrzysk Olimpijskich” - powiedział Michał po startach.