zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Dwóch mężczyzn z flagą Legionowa

Michał ze srebrem w Rzymie

Data dodania: 23 września 2022
Między 24 sierpnia, a 4 września rozgrywały się Mistrzostwa Europy Masters w pływaniu w Rzymie. W zawodach rywalizowało ponad 3 tysiące zawodników z 38 państw. Przy tak dużej ilości zawodników, wyścigi rozgrywane były na dwóch największych otwartych obiektach basenowych: Foro Italico oraz Centro Federale Pietralata.
Cofnij

Reprezentujący Polskę oraz klub UKS „Delfin” Legionowo - Michał Perl wraz ze swoim trenerem Rafałem Perl wybrał się na swoje pierwsze w karierze zawody międzynarodowe w kategoriach Masters.

Wystartował on w 3 konkurencjach, gdyż takie było również ograniczenie ze strony organizatora (Federacji LEN aquatic). Pierwszy start Michał miał we wtorek 30 sierpnia na 100 m stylem klasycznym. Czas, który uzyskał to 1:09,16 s. Niestety nie był to wyścig, z którego zawodnik był zadowolony. Po pierwszych 50 m zajmował drugą pozycje natomiast finalnie skończył na 7 miejscu.

W porannym bloku 2 września, zawodnik przygotowywał się do startu na 50 m stylem klasycznym, czyli swojej koronnej konkurencji. Michał wywalczył na tym dystansie Vice mistrzostwo Europy w swojej kategorii wiekowej A (25-29 lat) z czasem 29,67 s. Do złotego medalu zabrakło jedynie 0,10 s i tym samym wygrał Włoch Marco Giglio. Natomiast tego samego dnia w popołudniowym bloku zawodnik startował również na dystansie 50 m stylem dowolnym. Zajął tak zwane szczęśliwe 4 miejsce ze startą 0,09 s do srebrnego medalu oraz 0,06 s do brązowego. Czas, który uzyskał to 23,90 s co jest nowym Rekordem Polski w kategorii A (25-29 lat).

Dwóch mężczyzn. jeden z medalem

Podsumowując osiągnięcia naszego zawodnika: srebrny medal Mistrzostw Europy oraz Rekord Polski w kategoriach Masters. Jesteśmy pełni podziwu i gratulujemy naszemu zawodnikowi osiągniętych rezultatów.

Po starcie Michał powiedział:

- Były to dla mnie pierwsze Mistrzostwa Europy Masters i już wiem, że nie ostatnie. Samo miejsce zawodów robiło ogromne wrażenie. Pływanie na takich obiektach daje na pewno dodatkowy wiatr w skrzydła. Najbardziej oczywiście cieszy srebrny medal na 50m klasycznym ale i czas na 50m dowolnym, który jest nowym Rekordem Polski w mojej kategorii wiekowej. Za rok Mistrzostwa Świata Masters w Japonii, wiec jest nad czym pracować. Lecz za nim to nastąpi czekam z niecierpliwością na sezon zimowy czyli moją profesje. Przede mną podwójne Mistrzostwa Świata w lodowym oraz zimowym pływaniu we Francji i na Słowenii. To jest dla mnie największy priorytet.