zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Na majowej trawce - wieczór poetycki Tadeusza Sadowskiego

23 maja 2024
filia MOK Legionowo, ul. Targowa 65
18:00

Wieczór poetycki Tadeusza Sadowskiego.
Wstęp wolny!

Tadeusz Sadowski – urodził się i mieszka w Warszawie. Ukończył filologię słowiańską na Uniwersytecie Warszawskim. Jest członkiem Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR.

Wydał dwa tomiki wierszy: „Wieczór rozkoszy poetyckich” i „Przy nocnej lampce wina”. Pisze wiersze zarówno liryczne, jak i satyryczne. Swoją twórczość prezentował na wielu wieczorkach autorskich, m.in. w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki, w Ośrodku Kultury Ochoty, w Klubie Artystycznym Rampa, w Ośrodku Kultury „Arsus”, w Dworku Białoprądnickim i Piwnicy Artystycznej „Scena ATA” w Krakowie, w Centrum Kultury Zamek w Niepołomicach, a także w warszawskich bibliotekach, klubach osiedlowych i Miejscach Aktywności Lokalnej.

Ukazały się dwie płyty z jego wierszami, do których muzykę skomponowali i je wykonują: Piotr Krupa (płyta „Tak od niechcenia”) i Andrzej Rejman (płyta „Zmierzch”). W Miejskim Ośrodku Kultury w Legionowie – Filia przy Targowej miał zaszczyt prezentować swoje utwory w kwietniu zeszłego roku. Teraz zaprezentuje kolejną część swego twórczego dorobku. Będą to w ogromnej większości wiersze trochę ironiczne, trochę satyryczne, może nawet trochę złośliwe.

Ale żeby nie było cały czas tak prześmiewczo, od czasu do czasu w tle pojawi się liryczna piosenka.

Siedzący mężczyzna z mikrofonem