zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Zdjęcie z marszu

Nie dla plastiku!

Data dodania: 20 października 2021

Na ulicach Legionowa dominował dziś (19.10) kolor żółty, czyli odpowiadający w segregacji śmieci za tworzywa sztuczne. Był to efekt akcji „Nie dla plastiku” i zorganizowanego w jej ramach marszu, który przeszedł ulicami miasta.

Cofnij

Inicjatorem wydarzenia byli legionowscy seniorzy i młodzież, uczestnicy projektu „Legionowianie dla klimatu” (trwa od lutego br.) Ma on na celu pobudzenie aktywności obywatelskiej seniorów i młodzieży z Legionowa oraz okolicznych gmin w zakresie przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

W samym marszu udział wzięli licznie zgromadzeni mieszkańcy oraz władze Legionowa, między innymi Roman Smogorzewski prezydent miasta oraz Piotr Zadrożny jego zastępca. Podczas przemarszu spontanicznie dołączały do niego kolejne osoby.

Należy pamiętać, że tworzywa sztuczne to jedne z materiałów obecnie najbardziej zagrażających środowisku i zdrowiu człowieka. „Nie dla plastiku” to akcja, która ma na celu przypominać o konieczności ograniczenia ilości produktów jednorazowego użytku wykonanych z różnych tworzyw sztucznych. szczególnie toreb czy naczyń.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że na świecie co roku produkuje się miliony ton plastiku, niestety musimy pamiętać, że tylko jego niewielka część jest poddawana recyklingowi. Dlatego każda inicjatywa, której celem jest minimalizacja jego używania – zwłaszcza jeżeli mamy alternatywę w postaci przedmiotów wielorazowego użytku – jest niezwykle ważna. Dlatego cieszy mnie liczny udział mieszkańców w tym niezwykłym marszu – mówił do uczestników Roman Smogorzewski prezydent miasta.

Marsz „Nie dla plastiku!” odbył się w ramach projektu „Legionowianie dla klimatu” z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG. Liderem projektu jest Fundacja Pracownia Kompetencji, a Partnerem Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie.