zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP

Nieobecność Szaniawskiego panel dyskusyjny z prezentacjami medialnymi

27 listopada 2021
sala w MOK Legionowo, ul. Norwida 10
18:00

IV edycja Festiwalu Szaniawskiego Legionowo. Pierwszy dzień festiwalu to prezentacja muzycznego spektaklu o Mirze Zimińskiej, ale nie on stanowi tej edycji Festiwalu Szaniawskiego sedno. Jak i podczas poprzednich edycji odniesiemy się do jego twórczości bezpośrednio, biorąc ją na tapetę i twórczo analizując.

Uczynimy to drugiego dnia festiwalu, kiedy w kameralnej sali legionowskiego MOK podejmiemy temat nieobecności Szaniawskiego we współczesnym obiegu kultury.

Czy nieobecność ta jest efektem złośliwego i nagannego pomijania twórcy przez opiniotwórcze centra?

Czy jego dzieło domagałoby się więcej uwagi - i więcej popularyzacji?

Czy też odwrotnie - Szaniawski jest i tak obecny i w teatrach, i w mediach, choć marginalnie, ale w tym właśnie stopniu, na jaki jego utwory zasługują; są bowiem przestarzałe, nie przystające do współczesnych problemów, anachroniczne, niezdolne do samodzielnego bytu w splocie wydarzeń i wyzwań czyhających na dzisiejszego odbiorcę i wytwórcę sztuki.

Czy zatem nieobecność Szaniawskiego jest uzasadniona charakterem jego twórczości, czy niechętnym jej pomijaniem przez teatry i media?

Czy jest go za mało - czy za dużo?

Te dwie tezy zostaną poddane ocenie podczas spotkania w legionowskim MOK, na które serdecznie zapraszamy.

Wstęp - zaproszenia dostępne w MOK Legionowo od 2 XI 2021 r.

Znak - IV edycja Festiwalu Szaniawskiego Legionowo