zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Stylizowane czarno-białe zdjęcie przedstawiające uczniów w klasie

O mowie nienawiści i hejcie

Data dodania: 15 czerwca 2022

W Poczytalni poruszane są wszelkie tematy. Ostatnio odbyło się w niej spotkanie z młodzieżą, żeby porozmawiać o mowie nienawiści i hejcie.

Cofnij

Inspiracją do spotkania była książka oraz akcja „O mowie nienawiści i hejcie”, której organizatorami są Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a także Fundacja Humanity in Action Polska.

Pojęcia „mowa nienawiści” i „hejt”, choć częste w codziennym języku, są nadal trudne do zdefiniowania. Uczestniczki i uczestnicy warsztatów z chęcią wzięli udział we wszystkich ćwiczeniach oraz w quizie i pozytywnie zaskakiwali swoją dojrzałością oraz ciekawymi spostrzeżeniami.

Jesteśmy pod wrażaniem ich refleksji! Jesteśmy dumni, ponieważ uczennice i uczniowie opuścili bibliotekę z szerszą wiedzą na temat omawianych zjawisk. Mamy nadzieję, że udało się zainspirować ich do reagowania na hejt i mowę nienawiści, bo „ważne jest, by każdy zrobił COŚ”. Na ręce wychowawczyni przekazaliśmy w prezencie egzemplarz książki „O mowie nienawiści i hejcie”, zwycięska drużyna otrzymała drobne upominki, a wszyscy uczestnicy dostali cukierki z sercem, którymi postanowili obdarować bliskie im osoby, żeby dzielić się swoją pozytywną energią.

Relacje z wydarzenia dostępna jest w formie komiksu na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zachęcamy do przeczytania. Książki niebawem będą dostępne do wypożyczenia.

źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Legionowie