zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Na zdjęciu mężczyzna/fot. IŁ Capital Legionovia Legionowo

Paweł Kowal nowym trenerem IŁ Capital Legionovii

Data dodania: 5 lipca 2022

Nowym trenerem pierwszego zespołu IŁ Capital Legionovii Legionowo został Paweł Kowal, jeden z współtwórców siły akademii LTS Legionovia.

Cofnij

Nowy szkoleniowiec pierwszej ekipy od 2016 roku pracował w Akademii LTS Legionovia. W 2018 roku jego podopieczne wywalczyły złoty medal Mistrzostw Polski Młodziczek, zaś w 2019 sięgnął po najcenniejszy krążek Mistrzostw Polski Juniorek. To pod jego okiem juniorskie laury zdobywały między innymi Aleksandra Gryka, Zuzanna Górecka, Paulina Zaborowska i Julia Orzoł.

Bardzo się cieszę, że robię kolejny krok naprzód właśnie tutaj: w miejscu, w którym rozpoczynałem swoją pracę w żeńskiej siatkówce – mówi trener Paweł Kowal – Legionowo i jego społeczność są mi bardzo bliskie. Znam i lubię wszystkich w klubie, naszych Kibiców. Dam z siebie wszystko, by nie zawieść oczekiwań.

W ostatnim sezonie trener Kowal prowadził zespół rezerw naszej ekipy, z którym wywalczył imponujące wyniki: awansował do turnieju finałowego zmagań II ligi seniorek, w którym zajął trzecie miejsce, a w TAURON Pucharze Polski wyeliminował pierwszoligowców z Aleksandrowa Łódzkiego i Stężycy, odpadając dopiero w konfrontacji z tauronligową ekipą UNI Opole.

Paweł Kowal to trener, który od sześciu lat pracował z naszą młodzieżą, równocześnie nabywając cenne doświadczenie i podpatrując pracę szkoleniowców pierwszego zespołu – powiedział prezes Konrad Ciejka – Swoją pracą, stałym rozwojem i świetnymi wynikami prowadzonych przez niego drużyn udowodnił, że zasłużył na szansę poprowadzenia pierwszego zespołu. Ma pełne zaufanie Zarządu i może liczyć na nasze pełne wsparcie.

W karierze zawodniczej trener Kowal występował na pozycji libero. Jest wychowankiem MOS-u Wola Warszawa. Przez cztery lata był członkiem sztabu szkoleniowego młodzieżowych reprezentacji Polski, tzw. „złotego pokolenia”, które zdobyło Mistrzostwo Europy U18, Mistrzostwo Świata U19, Mistrzostwo Europy U20 i Mistrzostwo Świata U21. Jego podopiecznymi byli między innymi Bartosz Kwolek, Jakub Kochanowski, Jan Fornal czy Norbert Huber.

źródło: IŁ Capital Legionovia Legionowo