zamknij

Urząd Miasta Legionowo nie ponosi żadnej odpowiedzialności za prawidłowość przetłumaczonych w witrynie danych i informacji. W szczególności, nie gwarantuje kompletności tłumaczenia oraz związanych z tym tłumaczeniem - aktualności prezentowanej informacji lub jej przydatności dla określonych celów. Tłumaczenie nie może być porównywane do tłumaczenia ludzkiego, jednakże - może być pomocne w ocenie przydatności treści.

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Na zdjęciu monety pod lupą

Podatki i opłaty lokalne bez zmian

Data dodania: 19 listopada 2021

W ostatnich dniach najistotniejszą informacją dla mieszkańców Legionowa jest fakt, że podatki i opłaty lokalne w 2022 r. pozostaną na niezmienionym poziomie. W złożonym przez Prezydenta projekcie uchwały stawki podatku od nieruchomości, od środków transportu, a także wysokość stawek opłaty targowej na 2022 rok utrzymano na poziomie 2021 roku.

Cofnij

Wszyscy obserwujemy, jak w Polsce wszystko systematycznie drożeje, dlatego zastanawiając się nad polityką podatkową uznaliśmy, że nie możemy jeszcze dodatkowo obarczać mieszkańców wzrostem podatków. Dlatego pozostaną one absolutnie we wszystkich kategoriach na tym samym poziomie. Będziemy starali się szukać dodatkowych dochodów gdzie indziej a nie sięgać do kieszeni mieszkańców Legionowa. Zwłaszcza w sytuacji, w której i tak muszą więcej płacić między innymi za elektryczność, żywność czy paliwo. Nie znaczy to jednak, że nie będziemy inwestowali. Będziemy starali się znaleźć finansowania zewnętrzne oraz optymalizować wszelkie inwestycje. Chcemy, aby miasto rozwijało się dalej, ale nie kosztem podwyższenia podatków lokalnych – komentuje Roman Smogorzewski, prezydent miasta.

Należy przypomnieć, że wpływy z podatków oraz opłat lokalnych to znacząca pozycja w budżecie miasta i wynosi ok. 23% dochodów budżetowych. Pieniądze te wracają jednak do mieszkańców Legionowa w postaci lepszych dróg i skrzyżowań, ścieżek rowerowych, szerokiej oferty kulturalnej, edukacyjnej i zdrowotnej, jednym słowem – lepiej funkcjonującego miasta.

Z projektem uchwały zapoznać się można w Biuletynie Informacji Publicznej.