zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Nasza Szafa do wymiany rzeczy przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Legionowie

Pomysł na ekologię

Data dodania: 31 marca 2022
Ostatni element realizowanego przez Fundację Pracownia Kompetencji projektu „Legionowianie dla klimatu” przybrał postać tzw. giveboksu, czyli miejsca służącego do wymiany przedmiotów – jednym zbędnych, drugim zaś mogących się przydać. W miejskim wydaniu nazywa się ono Nasza Szafa i już zdążyło zapracować na swoją ekologiczną renomę.
Cofnij

Nasza Szafa, zmontowana przez uczestniczących w projekcie seniorów, pojawiła się na terenie Legionowa pod koniec ubiegłego tygodnia. Stanęła tuż przy wejściu do głównej siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej.

– To takie miejsce, gdzie można przynieść coś, co nam nie jest potrzebne, ale może posłużyć jakiejś innej osobie. Nie chodzi o ubrania, nie chodzi też o książki, ani tym bardziej żywność. Nasza Szafa ma służyć czemuś innemu: wymianie przedmiotów – tłumaczy Agnieszka Żychalak, prezeska Fundacji Pracownia Kompetencji. 

Naszą Szafę można zapełniać między innymi drobnymi przedmiotami dekoracyjnymi, wyposażeniem kuchni, różnego rodzaju narzędziami, lecz także zabawkami czy małym sprzętem RTV lub AGD, na przykład pilotem do telewizora.

– Każdy przedmiot, który ma jakąś funkcję, nawet ozdobną, a nie jest nam potrzebny, nie jest zniszczony, przynosimy i zostawiamy w Szafie. A przechodząc, możemy do niej zajrzeć i wziąć coś, co nam wpadnie w oko. Krótko mówiąc, zostawiamy rzeczy w takim stanie, w którym sami chcielibyśmy sobie coś z tej Szafy zabrać do domu – zachęca prezeska FPK.

Podczas wiosennych porządków nadających się do niej przedmiotów każdy z nas znajdzie zapewne całe mnóstwo.