zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Dużo osób na widowni, oglądają występ na scenie

Ponadprzeciętni aktorzy w CSP

Data dodania: 23 kwietnia 2024
Mają pasje, marzenia, ogromne serca przepełnione miłością i dobrocią otwarte na każdego człowieka. W piątkowe popołudnie w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie mieliśmy przyjemność gościć grupę teatralną osób z niepełnosprawnością z Warsztatu Terapii Zajęciowej św. Rity w Legionowie, działającego w Legionowskim Stowarzyszeniu Amicus.
Cofnij

„Nie ma wolności” - takim hasłem przywitali nas uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej św. Rity w Legionowie, a wśród nich aktorzy Teatru „Wkręceni”.

Tym razem to słuchacze oraz kadra Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zasiedli na auli zgłębiając wiedzę na temat niepełnosprawności intelektualnej i ruchowej. W ramach prelekcji oraz prezentacji przybliżono działanie Warsztatu, w którym zajęcia odbywają się w grupach m.in.: multimedialnej, gospodarstwa domowego, krawiecko-hafciarskiej, ogrodniczo-florystycznej czy rękodzieła artystycznego.

Kierownik Warsztatu Pani Magdalena Wojciechowska oraz Pani Konstancja Tymicka podzieliły się wiedzą oraz doświadczeniami na temat niepełnosprawności, ale przede wszystkim pokazały jakie możliwości i wsparcie można zaoferować osobom z niepełnosprawnością. Natomiast uczestnicy Warsztatu podzielili się z nami swoimi pasjami i marzeniami.

Artyści zaprezentowali się w dwóch ponadczasowych utworach muzycznych tj. piosenkach „Tyle słońca w całym mieście” Anny Jantar oraz „ Dni, których nie znamy” Marka Grechuty.

Wisienką na torcie wizyty naszych gości był spektakl „Dziady cz. II” na podstawie dzieła Adama Mickiewicz, którą właśnie odegrała utalentowana grupa teatralna „Wkręceni”. Przedstawienie zrobiło na zgromadzonych ogromne wrażenie. Widownia oniemiała z zachwytu.

To było wspaniałe popołudnie! Wszystkim uczestnikom Warsztatu serdecznie dziękujemy.

„Niepełnosprawność nie oznacza braku marzeń ani braku chęci do ich realizacji”.

Podopiecznym Warsztatu Terapii zajęciowej św. Rity w Legionowie życzymy spełnienia marzeń i nieustającej siły oraz chęci do ich realizacji.

Autor: sierż. szt. D. Kocon WP | źródło: csp.edu.pl

ludzie stoją i trzymają w rękach świeczkiludzie siedzą, patrzą na napis na ekranieWiele osób na widowni ogląda wyświetlany obraz na ekranie