zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
Grafika promująca Dzień Babci i Dziadka w ratuszu 2023 w Legionowie

Profilaktyka dla Babci i Dziadka

Data dodania: 19 stycznia 2023

Z okazji święta babci oraz dziadka Urząd Miasta Legionowo zaprasza wszystkich seniorów na bezpłatne badania, które odbędą się już 20 stycznia br. w ratuszu. Odbywające się tego dnia wydarzenie to forma wdzięczności za trud opieki nad młodszymi pokoleniami Legionowian oraz promocja badań profilaktycznych.

Cofnij

Program wydarzenia:

 • w godz. 9:00-12:00
  • badanie poziomu cukru za pomocą glukometru i pomiar ciśnienia
 • w godz. 9:00-15:00
  • wyrób kartę EKUZ, Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego
  • badanie słuchu dla mieszkańców Legionowa powyżej 40 roku życia
  • mobilne badanie serca (EKG), badanie kardiologiczne w kierunku wykrywania nieprawidłowości budowy i pracy serca, po badaniu pacjent otrzyma wynik. 
 • w godz. 12:00-16:00 w ratuszu w sali toastów będzie można skorzystać z następujących programów zdrowotnych:

  Dodatkowo dostępne będą konsultacje i badania diagnostyczne na które obowiązują zapisy, pod numerem tel. 22 766 40 90


  • Profilaktyka osteoporozy - „Program profilaktyki osteoporozy Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji”
   Na konsultacje i badania diagnostyczne zapraszamy kobiety zamieszkujące Mazowsze w wieku 50-70 lat, u których wcześniej nie zdiagnozowano osteoporozy.
  • „Program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki i wczesnego wykrywania osteoporozy wśród mieszkańców województwa mazowieckiego”
   Na konsultacje i badania diagnostyczne m.in. densytometrię zapraszamy kobiety w wieku 65+ oraz mężczyzn w wieku 75+ zamieszkałych Mazowsze, u których wcześniej nie zdiagnozowano osteoporozy.
   Uczestnikami programu mogą również być kobiety w wieku 40-64 lata z poniższymi czynnikami ryzyka: (zaburzenia hormonalne, choroby układu pokarmowego, choroby nerek, choroby reumatyczne, choroby układu oddechowego, choroby szpiku i krwi, hiperwitaminoza A., stan po przeszczepie narządu, zażywane leki, unieruchomienie przebyte złamania, sarkopenia – zmniejszenie masy, siły i sprawności mięśni szkieletowych związane z procesem starzenia się lub współistniejącymi chorobami)
  • Profilaktyka chorób nowotworowych - „Nie trać głowy – program profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi”
   Program skierowany jest do osób  aktywnych zawodowo w grupie wiekowej 40-65 lat, które znajdują się w grupie ryzyka tj. są wieloletnimi palaczami, mają podwyższone ryzyko zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego, u których przez ponad 3 tygodnie występuje jeden z  objawów nie związanych z infekcją górnych dróg oddechowych takich jak: pieczenie języka, niegojące się owrzodzenie oraz/lub czerwone albo białe naloty w jamie ustnej, ból gardła, przewlekła chrypka, guz na szyi, niedrożność nosa lub krwawy wyciek z nosa, ból w trakcie oraz/lub problemy z połykaniem.
  • Profilaktyka chorób odkleszczowych - „Program profilaktyki chorób odkleszczowych Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji”
   Uczestnikami programu mogą zostać osoby dorosłe w wieku aktywności zawodowej (15-65), w szczególności wykonujące zawody, które sprzyjają podwyższonemu ryzyku kontaktu kleszczami.
  • Profilaktyka chorób układu krążenia - "Sercu na ratunek” - Program KORDIAN 2020.
   Program profilaktyki Chorób Serca i Naczyń oraz Diagnostyki Hipercholesterolemii Rodzinnej adresowany do osób dorosłych (18+) aktywnych zawodowo, które w ostatnich 5 latach nie były diagnozowane lub/i leczone na chorobę układu sercowo-naczyniowego.
   Program skierowany jest w szczególności do świadczeniobiorców z hiperlipidemią, nadciśnieniem tętniczym, palący papierosy, nadwagą i otyłością oraz z dodatnim wywiadem rodzinnym w kierunku przedwczesnej choroby sercowo-naczyniowej.