zamknij

Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

A A A
Logo BIP
za fontanną żółty kościół

Przepis na sielankowy urlop

Data dodania: 24 sierpnia 2023

Od początku sierpnia działa już internetowa wersja Katalogu Turystyki Wiejskiej „Wypoczynek w mazowieckiej przystani”. Stworzyła go Lokalna Organizacja Turystyczna „Przystań w sercu Mazowsza” (LOT) w ramach projektu realizowanego z dofinansowaniem z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Cofnij

LOT zrzesza dziesięć mazowieckich gmin w czterech powiatach: legionowskim, pułtuskim, wołomińskim i wyszkowskim. I to do przedsiębiorców z branży turystyki wiejskiej na ich obszarze, nazwanym Regionem Jeziora Zegrzyńskiego, stowarzyszenie skierowało ofertę działań marketingowych, które pozwolą im poszerzać bazę swoich klientów i wypromować się na arenie całego kraju.

Do katalogu zgłosiło się kilkadziesiąt podmiotów turystyki wiejskiej z terenu Dąbrówki, Jabłonny, Nieporętu, Legionowa, Pokrzywnicy, Pułtuska, Serocka, Somianki, Wieliszewa i Wyszkowa. Widnieją w dziesięciu kategoriach – od agroturystyki i innych form zakwaterowania, przez stajnie, ekologiczną żywność i pasieki, po rekreację na wodzie i lądzie oraz rękodzieło. Spędzając wakacje w Regionie Jeziora Zegrzyńskiego, nie tylko zakwaterujemy się w urokliwych, sielskich miejscach, ale też wyprowadzimy na spacer lamy, popływamy łódką czy kajakiem po jeziorze, Narwi lub Bugu, weźmiemy udział w warsztatach różnego rodzaju, zaopatrzymy się w ekologicznie uprawiane owoce, warzywa, w zagrodowe sery czy miód prosto z pasieki. A zamiast magnesów na lodówkę na pamiątkę możemy kupić wyroby od lokalnych rękodzielników. Cała oferta katalogu dostępna jest pod adresem turystykawiejska.zegrze.org.

Obecnie trwa promocja witryny w mediach społecznościowych. Dzięki pozyskanym na ten cel przez LOT środkom, możliwa jest płatna promocja, która dociera do użytkowników w całej Polsce. Jedynie przez pierwsze nieco ponad trzy tygodnie na stronę katalogu trafiło już 10 tysięcy użytkowników!

Niebawem gotowa też będzie książkowa wersja katalogu, która trafi do punktów informacji turystycznej Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej na całym Mazowszu, punktów informacji turystycznej w Legionowie i Wyszkowie. Katalog będzie też rozdawany na międzynarodowych targach turystycznych w Poznaniu i Warszawie jesienią br.

Zadanie, w ramach którego powstał katalog, jest realizowane z dofinansowaniem Ministra Sportu i Turystyki w wysokości 50 tysięcy złotych. Patronem projektu jest Bank Spółdzielczy w Legionowie.

Płyną dwa kajaki po jeziorze. Stoi przycumowana łódka.