Google automatic translation. The Legionowo City does not accept any responsibility for the accuracy of data and information originating from the translation. In particular, the Legionowo City does not guarantee that the translation is complete, up-to-date or fit for specific purposes. The translation cannot be compared with a human translation, but may help in assessing the relevance of articles.

Logo BIP
Czterech mężczyzn z flagą Legionowa na śniegu

Puchar Świata w zimowym pływaniu - Szwecja

Data dodania: 13 lutego 2023
Czwórka reprezentantów UKS „Delfin” Legionowo: Michał i Maciej Perl oraz Piotr i Jakub Rapaccy, w minioną sobotę (11.02.2023 r.) brała udział w ostatnim etapie Pucharu Świata International Winter Swimming Association (IWSA) w Szwecji. Zawody rozgrywane były na zamarzniętej rzece w miejscowości Skelleftea. W sumie nasi zawodnicy, startujący w różnych kategoriach wiekowych, przywieźli łącznie 16 medali z Pucharu Świata (11 złotych, 2 srebrne oraz 3 brązowe).
Cofnij

W tym sezonie były to najbardziej wymagające warunki dla zawodników, gdyż temperatura wody wynosiła 0,1°C natomiast powietrza -8°C. Dodatkowo pływacy musieli zmierzyć się z prądem rzeki, który utrudniał im wyścigi.

Jakub Rapacki (13 lat) jest najmłodszym zawodnikiem reprezentacji ale i całych zawodów Kuba brał udział w trzech konkurencjach: 25 m dowolnym, 25 m oraz 50 m klasycznym. Na każdym dystansie wywalczył złote medale w swojej kategorii wiekowej, czyli poniżej 15. roku życia (A1).

Maciej Perl, który idzie śladami swojego starszego brata również wystartował w 3 konkurencjach: 25 m klasycznym oraz 25 m oraz 50 m dowolnym. Na tych najkrótszych wyścigach wywalczył złote medale, natomiast na 50 m srebro.

Piotr Rapacki, który ścigał się w kategorii 45-49 lat (E) wywalczył na każdym dystansie medal. Najbardziej cenny zdobył na 50 m stylem klasycznym zdobywając srebro. Pozostałe 3 brązowe wywalczył na dystansach 25 m klasycznym, 50 m oraz 100 m dowolnym.

Michał Perl miał za zadanie wystartować w 6 konkurencjach i we wszystkich zdobyć złoto. I oczywiście dopiął swego. Wywalczył 6 złotych medali w konkurencjach: 25 m klasycznym, dowolnym oraz motylkowym; 50 m klasycznym oraz dowolnym; 100 m dowolnym.

Gratulujemy wszystkim i życzymy udanych występów w lodowatej wodzie. Cieszy nas fakt, że Michał zaraża coraz więcej osób do uprawianie tej właśnie dyscypliny sportu.

Po zawodach zawodnicy powiedzieli jednogłośnie:

- To były jedne z bardziej ekstremalnych warunków w jakich pływaliśmy. Woda bliska zeru stopni, brak ścian do wykonywania nawrotów, prąd rzeki oraz mroźna aura. Cieszymy się, że przywozimy do Polski tyle medali i czekamy na oficjalne podsumowanie sezonu Pucharu Świata przez federacje. Myślę, że w klasyfikacji generalnej możemy mieć kilka niespodzianek.